Naujas kultūrinis leidinys Vilniuje – „370“

2010 m. balandžio 21 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
370 virselis

Ar nepastebėjote, jog pietaudami nebeskaitote „Pravdos”? Nes jos nėra jau kelintas mėnuo! Tačiau šiandien Vilniuje atsirado šis tas naujo: „370“ – naujas nemokamas laikraštinio formato leidinys Vilniuje, užimsiantis šiuo metu apleistą  šiuolaikinės kultūros, kritiško mąstymo, naujų jaunų kūrėjų ir diskotekų aktualijų nišą spaudoje. Laikraštis bus platinamas nemokamai su „Vilniaus diena“ ir atskirai. Leidinys pasirodys kas mėnesį Vilniaus mieste. Čia rasite ir Artnews.lt skiltį, kurioje pateiksime išskirtinius tekstus ir interviu. Nuo šiol mes pasieksime ir tuos, kurie dar nepasiekė mūsų!

„370“ skirtas skaityti ir geriausia – nuosekliai. Laikraštis – tai labiau serialas nei filmo seansas, į kurį pavėlavęs valandą dažnai turinio pilnai ir nesuprasi, – trumpai leidinį pristato jo redaktorė Inga Norke, – taip pat tai mūsų tautos dialogas su savimi. Nuo šios minties prasidėjo „370“ kūrimo idėja – skirtingų lietuvių, gyvenančių ne tik Vilniuje, bet ir Paryžiuje, Londone, Berlyne ir t.t., patirtys bei komentarai mums aktualiomis temomis. Taip pat „370“ suteiks viešumo galimybę jauniems kūrėjams bei dėmesio vertiems renginiams“.

Tarp pirmojo numerio temų: po „Mados infekcijos“ – tyrimas, kada turėsim mados savaitę Vilniuje; lietuvių daiktų dizainerių kokybiškų ir išskirtinių kūrinių daiktinė (printshop’as); diskotekų gidas; kreipimasis į kino mėgėjus ir homofobus; pamatuota naujos muzikos apžvalga; kino maestro Woody Alleno literatūrinė novelė; dar daugiau mados ir dizaino; nuomonė apie skaitmeninę etiką ir seksms’us; naujų miesto vietų pristatymas, dienoraščiai iš Londono ir Berlyno, interviu su diskotekų karaliene Ellen Alien ir dar tiek pat bei daugiau rimto (ir ne tik) skaitymo.

„Nemokama nėra lygu bevertė. Nemokamas leidinys gali nudžiuginti netikėtoje vietoje netikėtai atsiradusią laisvą minutę, kuomet pasimėgauti rašytu žodžiu aktualiomis temomis popieriuje gali neatverdamas metalinių litų skyrelio piniginėje bei paskaitęs lengva ranka palikti leidinį kitam“, – savo redakciniame žodyje rašo „370“ redaktorė.

Jau nuo šio trečiadienio, balandžio 21 dienos, „370“ pasklis po Vilniaus viešąsias erdves, kavines, kultūros įstaigas,  miesto renginių  metu ir kt.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *