Nauja paskaita iš ciklo „Modernizmas.lt: įtakos, ideologijos, palikimas“: David Crowley – „Vėlyvųjų ultra modernių pastatų, statytų pagal komunizmo taisykles Rytų Europoje, likimas“

2010 m. rugsėjo 6 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
SlovakRadio0

Rugsėjo 9 d., ketvirtadienį, 20 val. Nacionalinės dailės galerijos auditorijoje tęsiasi „ARCHITEKTŪROS [pokalbių] FONDO“ organizuojamas paskaitų ciklas „Modernizmas.lt: įtakos, ideologijos, palikimas“ .

Šįsyk vyks istorijos profesoriaus David Crowley paskaita „Vėlyvųjų ultra modernių pastatų, statytų pagal komunizmo taisykles Rytų Europoje, likimas”.

Dauguma ambicingiausių septintojo – aštuntojo dešimtmečio modernizmo pavyzdžių Rytų Europoje pastaruoju metu tapo griuvėsiais. 21-o amžiaus pradžia sunaikino iškilius socialistinio modernizmo architektūros pavyzdžius (tokius, kaip Republik der Palast Berlyne arba Supersam Varšuvoje). Šie pastatai buvo nubausti – labiausiai literatūrine ir impozantiška maniera – už režimų, kurie juos pastatė, ydas. Jų destrukcija buvo neginčijama. Tuo pačiu metu menininkai, kino kūrėjai ir, kažkuriuo mastu, architektai stengėsi iš naujo įvertinti socmodernizmą. Ką gali mums pasakyti menininkų David Majlkovic, Hubert Czerepok, Monika Sosnowska ir Deimanto Narkevičiaus darbai apie socialistinės modernybės klimatą? Kokios alternatyvios svajonės gali gimti iš šių griuvėsių?

David Crowley yra istorijos profesorius Didžiosios Britanijos Karališkojoje menų akademijoje, kurio specializacija XIX-XX amžiaus Rytų Europos kultūros istorijos aspektai, ypač kasdienių objektų ir ideologijos santykis, Lenkijos menas ir architektūros istorija. David yra vienas iš parodos „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas 1945-1970″ Viktorijos ir Alberto muziejuje Londone, taip pat rodytos ir NDG Vilniuje, kuratorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *