Nauja paroda galerijoje “Vartai”

2008 m. lapkričio 19 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

UNESCOITALIA. 41 Italijos Pasaulinio paveldo vietovė 14 fotografų darbuose. Vidamantas Ilčiukas. Iš ciklo „Romantiškas Vilnius“  Lapkričio 25 – gruodžio 15 d.  Paroda rengiama drauge su Italijos Ambasada Vilniuje bei Italų kultūros institutu Vilniuje.

Lapkričio 25 d., antradienį, meno galerijoje „Vartai“ išsiskleis įspūdingiausi Italijos bei jaukūs Vilniaus objektai – čia duris atvers fotografijos paroda, skatinanti suvokimą apie pasaulinio paveldo reikšmę.

Pasak „Vartų“ galerijos savininkės Nidos Rutkienės, ši paroda yra šviečiamasis projektas, į šiuolaikinio meno galeriją patekęs gana netikėtai – susidūrus su panašaus pobūdžio renginiams tinkamų erdvių trūkumu sostinėje.

„Neabejoju, jog bendradarbiavimas su parodos iniciatoriais suteiks galerijai bei jos lankytojams naujų emocinių atspalvių, per fotografijos prizmę susipažįstant su vienomis gražiausių pasaulio vietų“, – sako N. Rutkienė.

Kartu su Italijos kultūros institutu Vilniuje ir Italijos ambasada rengiamoje parodoje „UNESCO Italia“ bus pristatoma per keturiasdešimt Italijos vietovių, esančių UNESCO Pasaulinio paveldo sąraše. Jos įamžintos keturiolikos fotografų darbuose.

Organizatorių teigimu, į pasaulinį paveldą menininkai pažvelgė per asmeninę prizmę, jų požiūrių autentiškumas bei intymus sąlytis su pasirinktais objektais eksponuojamose nuotraukose kuria naują santykį su praeitimi, atveria netikėtas sąsajas su kasdieniu gyvenimu.

Paraleliai Italijos grožiui, parodoje bus atspindėtas ir UNESCO sąraše esantis Vilniaus senamiestis. Lietuvių fotografas Vidmantas Ilčiukas pristatys savo ciklą „Romantiškasis Vilnius“, kuriame vyrauja dokumentinis, tapybiškas stilius. Menininko akiratyje atsiduria ne žymiausi turistiniai sostinės objektai, o pati miesto dvasia, užčiuopta čia gyvenančio žmogaus.

Lietuva iš viso turi net keturis UNESCO paveldo objektus – be Vilniaus senamiesčio, sąraše yra Kuršių Nerija, Kernavės geologinė vietovė bei Struvės geodezinis lankas. UNESCO organizacija skelbia, jog kultūros ir gamtos paveldas yra ne tik kiekvienos tautos, bet ir visos žmonijos neįkainojama ir nepakeičiama vertybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *