Nacionalinėje dailės galerijoje – filmų apie filmus peržiūra

2010 m. spalio 18 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Vulkanovka_photo

Spalio 21 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) vyks pirmoji tarptautinę parodą „Milijonas ir viena diena” lydinti filmų peržiūra, kurios tema – „Filmai apie filmus”. Žiūrovams pristatomi režisierės Giedrės Beinoriūtės filmas „Vulkanovka. Po didžiojo kino” bei režisierių Sandros Schäfer ir Elfes Brandenburger – „Žengiant po vaivorykšte” (angl. Passing the Rainbow).

Nuo spalio 15 d. Nacionalinėje dailės galerijoje eksponuojama tarptautinė kino ir videomeno paroda „Milijonas ir viena diena” į judančių vaizdų mediją žvelgia pasaulio vaizdinių kūrimo aspektu. Parodą lydinčioje pirmojoje filmų peržiūroje pristatomi du filmai, atskleidžiantys, kokias viltis suteikė ir kokias vizijas įkūnijo ši medija nuo Vakarų pasaulio nutolusiose vietose gyvenantiems žmonėms.

17.30 val. „Vulkanovka. Po didžiojo kino”. Režisierė Giedrė Beinoriūtė (LT). 49 min., 2005.

Filmas sukurtas Ukrainos stepėse, Vulkanovkos kaime, kuriame režisieriaus Šarūno Barto kūrybinė grupė (viena iš jos narių buvo režisierė G. Beinoriūtė) filmavo „Septynis nematomus žmones”. Giedrė Beinoriūtė su operatoriumi Audriumi Kemežiu vėliau grįžo į Vulkanovką ir sukūrė savo filmą, į kurį įtraukė kaimo gyventojus, vienaip ar kitaip susijusius su anksčiau nufilmuotu Šarūno Barto filmu. „Vulkanovka. Po didžiojo kino” jautriai atskleidžia skurdžią mažo, sovietinės istorijos atspaudu pažymėto kaimo kasdienybę, ryškiai kontrastuojančią su „didžiojo kino” pasauliu.

18.45 val. „Žengiant po vaivorykšte” (angl. Passing the Rainbow). Režisierės: Sandra Schäfer, Elfe Brandenburger (DE). 71 min., 2007.

„Osama” (2003, rež. Siddiqas Barmakas) – pirmasis vaidybinis filmas, sukurtas Afganistane po Talibano žlugimo, rekonstruojantis tūkstantinės moterų minios demonstraciją prieš režimą, tapo filmo „Žengiant po vaivorykšte” išeities tašku. Sandra Schäfer dalyvavo šios įspūdingos demonstracijos kinematografinėje rekonstrukcijoje. Naujame filme į „Osamoje” vaidinusių moterų gyvenimą bei moterų padėtį Afganistane žvelgiama, pasitelkiant kitas kinematografines priemones, į filmo kūrimą aktyviai įtraukiant jo herojes. Politinio aktyvizmo paskatų inspiruotas filmas nestokoja ir žaismingumo, dokumentiką jame papildo savita vizualinė raiška ir eksperimentiška kino kalba. 
Filmas rodomas originalo kalba su lietuviškais subtitrais.

Įėjimas į renginį nemokamas.

Iliustracija: Audriaus Kemežio fotografija iš filmo „Vulkanovka. Po didžiojo kino” filmavimo aikštelės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *