Monikos Gineikienės parengtos knygos-albumo „Juozas Palietis: Tremtyje pašaukė fotografija“ pristatymas Kaune

2021 m. birželio 7 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Birželio 14 d., pirmadienį, 15 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) ekspozicijoje „Kryžių Lietuva“ įvyks muziejininkės Monikos Gineikienės parengtos knygos-albumo „Juozas Palietis: Tremtyje pašaukė fotografija“ pristatymas.

 Renginys skirtas Gedulo ir vilties dienai ir Archyvų metams paminėti. Jame dalyvaus: knygos sudarytoja Monika Gineikienė, straipsnių autorė ir knygos dizainerė Milda Gineikytė, VDU studentų kūrybinės grupės „Declamationes“ skaitovai Karolina Sadinauskaitė ir Dovydas Beržinis.

Pristatomas leidinys sudarytas iš straipsnių ir fotografijų, kurias sukūrė tremtyje fotografavęs buvęs politinis kalinys Juozas Palietis (1920–1990). Fotografijos, užfiksuotos tolimajame Sibire ir jau sugrįžus į gimtąją Lietuvą, apima 1956–1963 m. laikotarpį. Tai viena iš mažųjų istorijų, kurią šiandien liudija tremtinių vaikų karta.

„Šiandien labai svarbu dalytis asmeniniais archyvais, nes kiekvienos šeimos istorija gali parodyti giminės ir visuomenės kontekstą. Tremtinių vaikų karta, kuriai priklausau ir aš, liudija mažąsias istorijas“, – teigia leidinio sudarytoja Monika Gineikienė, surinkusi ir susisteminusi savo tėčio, politinio kalinio Juozo Paliečio „tremtyje užfiksuotą VILTĮ“.

Leidinys skirtas 100-osioms J. Paliečio gimimo metinėms paminėti.

Partneriai:

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus

Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Iliustracijoje: J. Palietis. Tuojau užrakins. Ceremchovo r. I-osios šachtos vietovė. 1957

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *