„Modernus menas kaip revoliucija“ – naujas pokalbių ciklas MO muziejuje

2020 m. sausio 27 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

„Modernus menas kaip revoliucija“ – tai naujas pokalbių ciklas vasario 5 dieną prasidedantis MO muziejuje. Kartu su Vilniaus politikos analizės institutu organizuojamuose pokalbiuose, kuriuos moderuos Donatas Puslys, bus kalbama apie kultūros vaidmenį prieš ir po Kovo 11-osios. Pirmojo pokalbio tema – literatūra, jame dalyvaus Aidas Marčėnas, Giedrė Kazlauskaitė ir Jūratė Čerškutė.

 Kiekviename pokalbyje – du menininkai. Vienu metu jie ir labai skirtingi, ir tuo pačiu labai panašūs. Abu kuria toje pačioje srityje, tačiau atstovauja dviems visiškai skirtingoms kartoms. Pokalbį pradės kviestinis lektorius, o pratęs menininkų pokalbis ir diskusija.

Pokalbių metu bus žvelgiama į kultūrines laisvės salas sovietmečiu, kuriose buvo ruošiama dirva Sąjūdžiui ir galiausiai – Nepriklausomybei. Pokalbių metu bus diskutuojama apie literatūrą, teatrą, muziką, fotografiją, dailę, urbanistiką. Pirmasis pokalbis – apie literatūrą, jame dalyvaus Jūratė Čerškutė, diskutuos Aidas Marčėnas ir Giedrė Kazlauskaitė.

Pokalbius inicijuoja „Vilniaus politikos analizės institutas“. Juos moderuos instituto medijų ir demokratijos programos vadovas Donatas Puslys, kuriam įdomu sužinoti, ar šiandieniniame mene dar gyva maišto, neprisitaikėliškumo, humanizmo dvasia. „Jei kalbant apie meną iki Kovo 11-osios, yra įdomu žvelgti į tai, kaip buvo priešinamasi sovietinės ideologijos brukamoms normoms ir taisyklėms, šiandien yra svarbu analizuoti, kiek menas išlaiko kritinį žvilgsnį į socialinę tikrovę sugebėdamas ne nuo jos atsiriboti ar jai pasiduoti, o ją reflektuoti, kritikuoti, akcentuoti žmogaus teisių ir laisvių svarbą“, – pastebi jis.

„MO yra erdvė pažinti naujus dalykus, susitikti, bendrauti. Kviečiame kartu mąstyti, kelti klausimus ir diskutuoti kartu su menininkais. O tuo pačiu ir sužinoti, kaip skirtingos politinės situacijos veikė jų kūrybą ir kaip tai atsispindi jų darbuose.“ – pasakoja Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

„Tikimės, kad pokalbių ciklas padės geriau suvokti kultūros svarbą kartu atskleisdamas ir įdomių, įkvepiančių asmeninių istorijų. Gyvenimui laisvoje respublikoje nepakanka tik sukurti demokratinių politinių institucijų, kad ir kokios svarbios jos būtų. Dar reikia ir laisvo žmogaus. Čia esminis vaidmuo tenka kultūrai – terpei, kurioje ir vyksta žmogaus tapsmas, kur ugdomas asmens moralinis jautrumas, pasaulėjauta.“ – priduria D. Puslys.

Ciklą tęs pokalbis apie teatrą kartu su Irena Veisaite, Gintaru Varnu ir Daiva Šabasevičiene, vėliau pokalbyje apie fotografiją dalyvaus Antanas Sutkus, Artūras Morozovas ir Margarita Matulytė, apie muziką kalbės – Dovydas Bluvšteinas ir Domantas Razauskas, pokalbyje apie dailę išgirsime Arvydą Šaltenį. Kiti pašnekovai ir temos bus skelbiamos mo.lt

Pokalbių ciklas prasidės vasario 5 d., 18:30 ir tęsis kiekvieną trečiadienį visą vasario mėnesį. Paskutinis pokalbis įvyks simbolinę dieną – šių metų kovo 11-ąją, taip pažymint Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Pokalbiai yra nemokami ir vyks MO muziejuje.

Apie MO

MO muziejaus pastatą suprojektavo pasaulyje garsus architektas Daniel Libeskind, Iki atidarymo MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Jame sukauptą daugiau nei 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų. Per pirmuosius muziejaus veiklos metus jame apsilankė 200 000 lankytojų.

MO muziejus – gero laisvalaikio vieta, pasakojanti istorijas apie mus. Čia užsukti kviečia parodos, kinas, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai, skirti įvairioms amžiaus grupėms. Vienas iš MO tikslų yra burti aktyvią bendruomenę – MOdernistus – kurie palaiko MO idėją ir padeda kurti naująjį muziejų drauge.

Apie VPAI

Vilniaus politikos analizės institutas 2016 metais įsikūrė kaip įvairių sričių politikos ekspertų sambūris. Vilniaus politikos analizės instituto analitikai ir asocijuoti ekspertai analizuoja visuomenės ir valstybės gyvenimo problemas, kelia nepatogius klausimus ir ieško argumentuotų atsakymų. VPAI siekia, kad piliečiai aktyviai ir drąsiai dalyvautų kuriant ir saugant savo valstybę, kad būtų atsparūs dezinformacijai, melagingoms naujienoms bei gebėtų kritiškai analizuoti informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *