Milan Prokeš virtuali paroda „Esu kaltas, esu kaltas, esu labai kaltas.“

2021 m. kovo 1 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo kovo 1 d 20:00 val. virtualioje„IRGI galerijoje“ (www.irgigalerija.lt) pristatoma Milan Prokeš (Čekija) paroda „Esu kaltas, esu kaltas, esu labai kaltas.“ Šioje parodoje autorius kviečia apmąstyti žodžių ir vaizdinių sukeliamas jausmus bei skatinti subtilų vizualinį dialogą.

Ištarti žodžiai turi poveikį, tačiau kaip su paveikslais?

Nors frazė „Esu kaltas“ (kilus iš ispanų kalbos „Mea Culpa“) yra ištraukti iš konteksto, ši turi tam tikrą, nerimą keliantį poveikį, kuris laikui bėgant gali virsti sausu teiginiu arba tik faktu. Tačiau gali atsitikti ir taip, kad ji nesąmoningai materializuojasi į tam tikrą gyvenimo teiginį, kuris tada tampa viso ko atspirties tašku. Kyla klausimas, kiek šis kaltės jausmas yra objektyvus ir kiek tai yra pasąmonės konstrukcija.

Skirtingai nei žodžiai, vaizdai , dėl savo vizualaus pobūdžio, turi daugiau gylio. Tai galima sakyti, gana paradoksalu, tačiau nepaisant, įprastai plokščio vaizdavimo būdo (žinoma, ne visada), atvaizdas gali perteikti vidines būsenas ir patirtis, nes bendrauja su mūsų siela. Šia prasme, tai tam tikra metakalba. Galbūt todėl mūsų protui yra sunku perprasti vaizdus, nes jis veikia žodžiais, prasmėmis, o siela bendrauja – simboliais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *