.
2012    02    01

Matthias Rick paskaita-diskusija „Trumpalaikė architektūra“ NDG

artnews.lt

Operos stoginė ties greitkeliu, pripučiami renginių paviljonai, laivas iš šiukšlių – daugiau kaip dešimt metų „RAUMLABOR BERLIN“  komanda neįprastomis intervencijoms stebina įvairių pasaulio miesto gyventojus ir svečius. Savo projektais kūrybinė grupė plečia ne tik architektūros, bet ir viešosios erdvės sampratos ribas.

Vasario 2 dieną 20 val. Nacionalinės Dailės galerijos auditorijoje (Konstitucijos pr. 22) Architektūros pokalbių fondas kviečia į „raumlabor berlin“  kūrybinės grupės nario Matthias Rick paskaitą-diskusiją tema  „Trumpalaikė architektūra“.

1999 m. Berlyne įkurtos grupės branduolį sudaro devyni architektai. RAUMLABOR (vok. „erdvės laboratorija“) – tai ne įprastinis architektų biuras. Vienas pagrindinių jo principų – kuriant skirtingus projektus bendradarbiauti su kitų sričių specialistais – teatro menininkais, inžineriais, muzikais, etnologais ar sociologais. Dirbdami viešose erdvėse architektai pirmiausia siekia užduoti aštrius klausimus, o ne pateikti lengvus atsakymus.

Jų projektai – tai meninės instaliacijos, utopiniai scenarijai ir socialinio pobūdžio statybų vizijos. Tarp žinomiausių kūrybinės grupės darbų – dalyvaujamoji skulptūra „Chaise bordelaise“, sodo paviljonas „Schrebers Delight“, projektas „Ekspedicija“ Sankt Peltene „Ekspedicija“ ir eksperimentinis mobilus viešbutis „Snuggle“. Europos kultūros sostinės RUHR2010 renginių atidarymo proga raumlabor kūrėjai inscenizavo Esene įspūdingą „muilo operą“, o 2010 m. Venecijos architektūros bianalėje pristatė kūrybinį dirbtuvių  projektą „The Generator“.

Renginys nemokamas, anglų kalba.