Mark Adam Harold patyčių paroda „#koučingas“ „Studium P“ erdvėje

2020 m. liepos 7 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liepos 9 d. 16 val. Studium P erdvėje (Pylimo g. 20, Vilnius) atidaroma Mark Adam Harold patyčių paroda “#koučingas”.

16:00 Atidarymas

19:00 Muzikinis performansas

(Žygimantas Kudirka ir Mark Adam Harold)

19:30 Q&A su menininku

21:00 Uždarymas

Pirmą kartą pasaulio istorijoje įvyks Mark Adam Harold projekto “#koučingas” popup parodos premjera, Studium P galerijoje, Pylimo gatvėje. Parodoje bus eksponuojami 144 koliažai, sudaryti iš patyčių tekstų, adresuotų Markui bei patyčių autorių portretų. Parodoje ant sienų pamatysite koliažus, atspausdintus ant plastiko, plius patirsite poeto Žygimanto Kudirkos performansą, kuris perskaitys kiekvieną puolėjų parašytą paragrafą, pianinu akompanuojant Mark Adam Harold. Pasirašyti printai bus parduodami po penkis eurus parodos metu.

Apie projektą:

Socialiniuose tinkluose žmonės dažnai stengiasi pristatyti save, pasirenkdami kuo  patrauklesnį savęs atvaizdą (profilio nuotrauką), o dėl momentinio pykčio ne retas komentaruose atskleidžia savo tamsesnę pusę.

Nors feisbuke egzistuoja galimybė ištrinti neigiamus komentarus ir blokuoti agresyvius žmones, projekto autorius nusprendė padaryti skrynšotus ir pagaminti koliažus iš jam skirtų patyčių kartu su patyčių autorių profilio nuotraukomis, skelbti juos viešai ir tokiu būdu gėdinti savo puolėjus.

Projektas sarkastiškai pavadintas “#koučingas”, nes komentarų rašytojai globėjišku tonu dalina patarimus Markui arba ragina kažką veikti, pvz grįžti į Angliją, tylėti, nusišauti. Autoriui projekto kurimas atliko tam tikrą terapijos funkciją  ir šia paroda siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į ksenofobiškų ir  homofobiškų kalbų bei neapykantos problemas Lietuvoje. Dabartinę kolekciją sudaro 144 darbai.

Apie menininką:

2015m. projekto autorius Mark Adam Harold, imigrantas iš Didžiosios Britanijos, buvo išrinktas į Vilniaus miesto Tarybą ir tapo pirmu ne piliečiu prisiekusiu Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

2019m. Markas nusprendė nekandidatuoti į Tarybą, dabar vadovauja VšĮ “Muzikos eksporto fondas” ir yra Vilniaus Naktinio Aljanso pirmininkas, iniciatyvinės grupės, kuri dirba tam, kad Vilniaus naktinis gyvenimas būtų kuo įvairus, gyvas ir saugūs.

www.markadamharold.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *