Lietuvos fotomenininkų sąjunga pristatė Lietuvos fotografijos leidinius „Vienna Photo Book“ festivalyje

2015 m. birželio 22 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Birželio 20–21 d. Vienoje (Austrija) vyko fotografinei knygai skirtas „Vienna Photo Book“ festivalis, kuriame jau trečius metus iš eilės naujausias lietuviškas fotografijos meno knygas pristatė ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga.

Vienos fotoknygų festivalis yra vienas iš vos kelių tik šiai fotografijos sklaidos priemonei skirtų festivalių Europoje. Tokie festivaliai imti rengti, nes fotografijų knyga per pastaruosius dešimtmečius tapo nauja raiškos forma, sujungiančia tradicinį fotografinį pasakojimą, konceptualius sprendimus, knygos meną bei inovatyvius poligrafijos pasiekimus. Fotografinė knyga, skirtingai nei tradiciniai meno albumai, nesiekia tik atspindėti kūrinius kitoje medijoje, bet tuos kūrinius laisvai traktuoja ar perkuria naujame knygos formate.

Vis daugiau Lietuvos organizacijų prisistato būtent tokio pobūdžio renginiuose, o Lietuvos fotomenininkų sąjunga jau trečius metus Vienoje pristatė naujausias lietuviškas fotografijos knygas. Šiemet, be ankstesniųjų metų leidinių, Austrijos ir visos Europos fotografijos mėgėjai galėjo susipažinti su naujausiais žinomų Lietuvos fotografų albumais – Remigijaus Treigio „Fotografijos“, Antano Sutkaus „Lietuvos žmonės“ ir kitais. O birželio 20 d. Gytis Skudžinskas pristatė LFS metraštį „Lietuvos fotografija: vakar ir šiandien ‘14“ bei Lietuvos fotografiją.

Festivalyje, kaip ir kituose panašiuose renginiuose, vyksta paskaitos, darbų peržiūros, geriausio knygos maketo apdovanojimai. Be kitų renginių, Vienoje svarbus buvo susitikimas su 2014 m. pasaulyje sėkmingiausios ir daugiausiai apdovanojimų pelniusios fotografijos knygos „Hidden Islam“ autoriumi Nicolo Degiorgis, su kuriuo, beje, Lietuvos fotomenininkų sąjunga pastaruoju metu derina apsilankymo Nidos fotografų seminare galimybę. Šiais metais renginyje įsikūrė itin specifinė vieta, žinomo amerikiečių žvaigždžių fotografo Williamo Kleino kavinė, kurioje lankytojai galėjo gurkšnoti kavą kartu su šia žvaigžde.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *