.
2024    03    22

Leidyklos „Six Chairs Books“ atviras kvietimas

artnews.lt

Meno leidinių leidykla „Six Chairs Books“ kviečia savo kūrybą pristatyti leidinyje, skirtame apčiuopti fotografijos ir šiuolaikybės sąsajas Lietuvos menininkų kūryboje.

Pirmoji interferono injekcija. Po lovatiesės purtymo pasklidusių saulės nušviestų dulkelių nuotraukos. Prie West Side greitkelio augančios didelės piktžolės nuotrauka. Pralaužiu ledus ir vėl fotografuoju. Lyg ir rizikuoju, tačiau kuo? Įveikiu savo pasipriešinimą kurti naujus atvaizdus šiam pasauliui, šviežius negatyvus dėti į archyvą. Dar kartą pagalvoju apie Ninos šauksmą, kai ji ryžosi šuoliui. (Moyra Davey,  Index Cards, Fitzcarraldo Editions, 2020, psl. 106)

Meno leidinių leidykla „Six Chairs Books“ 2024 m. gruodžio mėnesį pristatys intriguojančią dvikalbę jaunosios kartos Lietuvos menininkų ir fotografų, dirbančių išplėstiniame atvaizdų lauke, kūrybos kolekciją, atrinktą ir sudarytą menininkės bei tyrėjos Geistės Marijos Kinčinaitytės ir fotografijos bei kuravimo srityse dirbančio Pauliaus Petraičio. Kaip teigia leidinio sudarytojai, ši knyga – „subjektyvus žvilgsnis-pjūvis į šiuolaikinės fotografijos keliamų klausimų, temų ir subjektų lauką. Į fotografiją leidinyje žvelgiama kaip į aktyvią, adaptyvią kultūrinio lauko dalyvę, priimant poziciją, kad meniniai atvaizdai nėra tik estetikos perteikėjai; jie į savo audinį sudėtingai įpina kultūrinius kompleksiškumus. Šiandien į įvairias sritis išsiplėtusi fotografija tapo neatsiejama šiuolaikinio žmogaus, jo tapatybės, sąmonės, bendruomeninės būklės dalimi, tad ir šiuo leidiniu siekiame sudaryti savalaikišką fragmentuotos būties fotografinę „kapsulę“.“

Knygoje planuojama publikuoti iki 15-os Lietuvos kūrėjų, dirbančių su fotografijos medija, darbų. Dalis autorių atrinkti kvietimo būdu, tačiau viliantis pažinti platesnį ir įvairesnį fotografijos menininkų kuriančių Lietuvoje ir svetur lauką bei siekiant netikėtų, naujų profesinių pažinčių, kviečiame pasidalinti savo fotografine kūryba. Knygos pristatymai numatyti Vilniuje, Londone bei Taline. 

Kaip dalyvauti?

Iki 2024 m. balandžio 12 dienos (imtinai) el. paštu info@sixchairbooks.lt atsiųskite:

– trumpą savo kūrybinės praktikos pristatymą (iki 500 žodžių) 
– kūrybos darbų pavyzdžius (iki 12 kūrinių)
– visų patogumui prašome siunčiamą laišką pavadinti „Atviram kvietimui (jūsų vardas, pavardė)“

Atrinktus autorius kviesime tolesniam pokalbiui apie jų kūrybines praktikas, siekiant per kuriamą dialogą apčiuopti šiuolaikinės Lietuvos fotografijos lauko ir jo bendruomenės pulsavimus.

Jeigu turite klausimų, susisiekite aukščiau nurodytu el. paštu, tel. +370 61165330 arba žinute „Six Chairs Books Instagram paskyroje. 

Knygos leidybą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.