Lauros Soisalon-Soininen solo paroda „POLKU |TAKAS“ galerijoje „Artifex“

2018 m. liepos 11 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liepos 12-27 d. galerijoje „Artifex“ vyks menininkės Lauros Soisalon-Soininen (Suomija) solo paroda „POLKU |TAKAS“ – apie Vilnių, kitus miestus, patirtis, kasdienes keliones, keliavimą, paraleles su audiniais. Susitikimas su menininke vyks liepos 17 (antradienį), nuo 14 iki 18 val.

Parodą lydės netikėtai atsirandantis ir ją keičiantis performatyvus veiksmas.

Parodos kūriniai suformuoti kelionių: keliavimo ir grįžimo į konkrečias vietas. Laura Soisalon-Soininen kelis metus dirbo Vilniuje, Helsinkyje ir Jeruzalėje, dėmesį sutelkdama į audimo ir vaikščiojimo procesus.

Tekstilės galerijoje “Artifex” autorė pristato seriją darbų, išaustų naudojant vilną, liną ir kitas natūralias medžiagas. Daugumą darbų sukurti Vilniaus dailės akademijoje, studijuojant pagal pasikeitimo programą, tačiau kūrybos procesas tiek prasidėjo, tiek tęsėsi Helsinkyje. O Vilniuje, tarp gatvių, telkiančių žydų istoriją, ir upės, šalia kurios įsikūrė dirbtuvės “Audykla” (Vilnelės, kur Laura ir praleido nemažai laiko – vert.p.), autorė išaudė konkretų skaičių kasdienių kelionių žingsnių, kurį vėliau pervežė ir performatyviai atkartojo Jeruzalėje, o dar vėliau – Helsinkyje.

Lauros Soisalon-Soininen darbai akcentuoja procesualumą ir jo patyrimo prigimtį. Per materialius ir fizinius apribojimus vieni pasiduoda esamiems procesams, kaip pagrindui, autorė jų nulemtus veiksmus ir potyrius suaudžia į metaforines ir realias audinių bendratis.

Laura Soisalon-Soininen (g.1982) gyvena ir dirba Helsinkyje. 2018m. apsigynė skulptūros magistro laipsnį Helsinkio vaizduojamųjų menų akademijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *