Lauros Garbštienės „Uogos“ Kaune

2010 m. vasario 22 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
Garbstiene uogos

Vasario 23 d. VDU galerijoje „101“ (Laisvės al. 53, Kaunas) atidaroma video menininkės Lauros Garbštienės solo paroda „Uogos“.

Neretai rezidencijose svetimose šalyse kurianti menininkė nepažįstamas kultūras ir su tuo susijusius paradoksus paverčia savo kūrybos varikliu.  Iš „kūrybinio stovyklavimo“ Suomijoje autorė parsivežė du puikius darbus: video kūrinį „This is a Love Song. The End“ bei nuotraukų seriją „Tundra“. Naujoje parodoje bus galima susipažinti su naujais dokumentiniais ir režisuotais kadrais iš slaptų šiaurės Suomijos užkampių, kuriuose auga uogos, ten vadinamos pelkių auksu. Tekšės (angl. cloudberry) gausiai auga Suomijos šiaurinėje dalyje ir Norvegijoje, pelkėtuose miškuose ir prinoksta rugpjūčio pradžioje.

„Pelkių aukso medžioklės scenos su kartais į kadrą patenkančiais elniais tik įrėmina autorės klausimus apie menininko darbo ir meno kūrinio vertę, nes pačios uogos atsiduria kūrinio vietoje.“, – teigia parodos rengėjai.

Paroda veiks iki kovo 12 d. Galerija atvira lankytojams II-IV 12-18 val.,  V 12-17 val.

Komentarai

  1. Regina

    Gaila, kad negalesiu aplankyti parodos :( Mat gyvenu Suomijoje …idomu butu paziureti tuos slaptus uzkampelius ( kai kuriuos jau gerai zinomus ) “iparadoksuotus” autores kuryboje…o tekse ne tik kurinys(Lietuvoje jos itrauktos i Raudonaja knyga) , bet ir labai sveika :)
    Su linkejimais!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *