Kuratorės Shama Khanna sudaryta filmų programa

2016 m. lapkričio 28 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
sfs-hajas-350

Rupert, drauge su kuratore Shama Khanna, kviečia į atvirą filmų “Cilaos” (rež. Camilo Restrepo, Prancūzija, 2016) ir “Öndivatbemutató” (angl. “Self Fashion Show”, rež. Tibor Hajas, Vengrija, 1976) peržiūrą bei diskusiją su kviestiniais menininkais, Skalvijos kino centre, gruodžio 10 d. nuo 18 val.

“Öndivatbemutató“ (angl. “Self Fashion Show“), 1976 m., 14 min. 30 sek. Režisieiurs Tibor Hijas (1946–1980, Vengrija). Filmuotas Balázs Béla studijai 1976 m., filmas fiksuoja skubančius praeivius viename iš Budapešto skverų. Praeivių prašoma vieną minutę tiesiog gatvėje pozuoti jų pasirinkta poza, taip tampant savo pačių likimo modeliais. Užkadrinis filmo balsas – atsakas į Andy Warhol nebyliųjų filmų seriją “Screen Tests“, nufilmuotą dešimt metų anksčiau.

“Cilaos“, 2016 m., 12 min.

Režisierius Camilo Restrepo (g. 1975, Kolumbija)

Norėdama įvykdyti mirštančiai motinai pažadėtą pažądą, jauna moteris leidžiasi į kelionę ieškoti savo tėvo, mergišiaus, kurio niekada nepažinojo. Savo kelionės metu ji sužino, kad tėvas miręs, bet mergina vis vien pasiryžta jį surasti. Nešamas ritualinio Reunion salos ritmo tekmės “Cilaos” tyrinėja gilius ir miglotus ryšius tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulio.

Shama Khanna – kuratorė, pedagogė ir rašytoja gyvenanti Londone ir kuruojanti tarpdisciplininį projektą “Flatness“. Su projektu susijusias peržiūras ir diskusijas Khanna pristatė “ Oberhausen“ kino festivalyje, galerijoje “Chisenhale” bei projektų erdvėje “The Showroom “, Londone, šiuolaikinio meno erdvėjė “ Palais de Tokyo”, Paryžiuje, “Microscope” galerijoje Niujorke, Rupert centre Vilniuje bei “Moderna” muziejuje Malme.

Dalyvaujant:

Eglė Budvytytė
Lina Lapelytė
Deimantas Narkevičius
Ulijona Odišarija
Maya Touta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *