Kristinos Paulauskaitės-Ramonaitienės paroda „(ne)LIESTI“ LDS Klaipėdos galerijoje

2021 m. balandžio 9 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

LDS Klaipėdos galerijoje pristatoma Kristinos Paulauskaitės-Ramonaitienės personalinė keramikos kūrinių paroda „(ne)LIESTI“. Paroda laukia lankytojų nuo kovo 29d. iki balandžio 17 d. (Klaipėdos galerija, Bažnyčių g. 6)

Parodos „(ne)LIESTI“ kūriniai lyg siurrealistiniai personažai dar kūrybos procese pradeda norėti prabilti, pasirodyti, išsakyti mintis, norus, suvaidinti savo vaidmenį. Jie tarsi pasakų herojai, atklydę į menininkės pasąmonę, kad turėtų galimybę gimti. Per juos kūrėja išreiškia emocijas, mintis akistatoje su kasdienybe ir joje gyvenančiais jausmais – nerimu, baime, tikėjimu, viltimi, laime, meile, netikėtumais, nusivylimais. Keramikės kūryboje jau senai auginama mintis, kad kūriniai kalbėtų patys už save. Šioje parodoje didelė dalis kūrinių tikrai kalbą, jaučia, girdi ir kviečia būti LIEČIAMI. Taip įvairiais jutimais įtraukdami žiūrovus. Paroda „(ne)LIESTI“ siekia pritraukti kuo įvairiapusiškesnį žiūrovą. Nuo vaiko iki senjoro, nuo meno mylėtojo iki skubančio praeivio gatvėje. Vieną gal būt sudomins keramikos kūrinių idėjos, raiška, kitą išpildymas, kompozicija, trečią galimybė liesti, girdėti, žaisti ir gyvai bendrauti su kūriniais.  Kad kūriniai iš tikrųjų prabiltų į pagalbą ateina technologijos – sustingę keramikos dirbiniai įgauna gyvybės, taip tapdami savotiškais aktoriais ar gyvomis dekoracijomis. Parodos kūriniuose, integruotos minimalios šiuolaikinės elektronikos galimybės padeda perteikti konkrečius vaizdus ir mintis.

Kristinos Paulauskaitės-Ramonaitienės keramikoje auginamas naujas požiūris į šią meno sritį. Drąsūs eksperimentai,  keramikos kūrinių jungimas su kitomis medžiagomis, net nepastebimos minimalios elektronikos integracijos atskleidžia plačias keramikos meno galimybes ir galimybę kitu požiūrio kampu pamatyti neatmenamus laikus menančią keramikos meno sritį. Keramikės kūriniuose neatsiejama žmogaus ir gamtos ryšio tematika, kūriniai dažnai sužmoginami, suteikiant jiems rankas, kojas, ausis ir t.t. Taip siekiant vis labiau, giliau paveikti žiūrovą, atrasti ryšį, kalbėtis apie vidinį pasaulį, jausmus.

Kristina Paulauskaitė-Ramonaitienė – keramikė, nuo 2016 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Įvairiose kolektyvinėse šalies ir tarptautinėse parodose aktyviai dalyvauju nuo 2011 m. Tai jau penktoji personalinė paroda asmeniniame menininkės kūrybos kelyje.

Parodos foto Rosanos Lukauskaitės ir Mariaus Ramonaičio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *