Kristinos Inčiūraitės projektas „Sekimas“ KKKC parodinėse erdvėse

2012 m. balandžio 2 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Balandžio 6 d., penktadienį, 18 val. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro parodinėse erdvėse (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pristatomas Kristinos Inčiūraitės projektas „Sekimas“, kurio metu bus galima išvysti ir specialiai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrui sukurtą filmą „Susitikimas“.

Parodoje pristatomuose kūriniuose sekama urbanistinio landšafto pėdsakais ieškant architektūrinių utopijos ženklų – atklydusių iš netolimos praeities ir tyliai vegetuojančių šalia (filmai „Susitikimas“, 2012, „Sekimas“, 2011, fotografijų ciklas „Kurortas“, 2007, ir kiti), arba visai neseniai sukurtų ir jau grimztančių į užmarštį (piešinių ciklas „Centras“, 2009). Architektūriniai statiniai meta šešėlį ant mūsų gyvenimų: atspindi mūsų dabartines būsenas ir  besikeičiančius lūkesčius.

Specialiai Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrui sukurtame filme „Susitikimas” bei su juo susijusiuose objektuose ir piešinyje ant sienos veiksmas nusikelia į kaimyninę Kaliningrado sritį. Filme pristatomas susirašinėjimas su bendraamže Svetlogorsko gyventoja, kuri internete ieško pažinčių draugystei. Susirašinėjama vyro vardu neprisipažįstant, kad bendravimas skirtas meniniam projektui.

Pasak parodos kuratorės, menotyrininkės dr. Laimos Kreivytės, Kristina Inčiūraitė yra viena įdomiausių šiuolaikinių menininkių, savitai jungianti kino, architektūros ir pasakojimo erdves. Jos fotografijos, piešiniai, kino ir videofilmai konstruojami kaip funkcionalistinis pastatas, komunikacines konstrukcijas iškeliant į išorę. Menininkę domina realybės ir fikcijos susidūrimas, išgalvotos ir tikros istorijos sąsajos. K. Inčiūraitės asmeniniai istorijos tyrimai grindžiami ne archeologija ar etnografija, o dabarties išgyvenimo suintensyvinimu. Žiūrovas ne pasyviai stebi vaizdus, o įsijungia į naratyvo konstravimą – iš kadrų ir pasakojimų dėlioja savo istoriją. Kiekvienas naujas Kristinos projektas pateikia vis daugiau įkalčių vizualinių detektyvų mėgėjams. Šios parodos raktas – „sek paskui mane“.

Iliustracija viršuje: Kristina Inčiūraitė. Kadrai iš video „Susitikimas“, 2012.  Video 26 min.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *