• Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
 • Žinios
.
2024    06    21

Konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ paraiškas vertins ekspertai iš užsienio

artnews.lt

Baigiantis konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2024“ dalyvių paraiškų registracijai, konkurso organizatoriai Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras pristato ekspertus, kurie vertins šių metų dalyvių darbus.

Jau antrą kartą komisija renkama tik iš užsienio ekspertų – taip siekiama užtikrinti konkurso skaidrumą, vertintojų nešališkumą bei užmegzti tarptautines partnerystes. Šių metų komisijoje – penki dizaino profesionalai iš Portugalijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, Italijos ir Švedijos.

Konkurso organizatoriai primena, jog studentai, kurie šiais metais baigė dizaino krypties studijas, konkursui gali teikti paraiškas iki 2024 m. birželio 24 d. 10:00 val. elektroninėje platformoje https://www.judgify.me/jaunojodizainerioprizas2024. Dalyvavimas konkurse yra nemokamas, tačiau vienas dalyvis gali pateikti tik vieną paraišką.

Jaunieji dizaineriai kviečiami registruoti savo darbus penkiose kategorijose: bakalauro projektams – produkto, mados, komunikacijos bei interjero dizaino, o magistro darbams – dizaino tyrimų.

Konkursui augant, šiais metais įvedama ir nauja iniciatyva – premija dėstytojui, skirta dizaino sričių dėstytojams, kurių atsidavimas dizaino edukacijai prisideda prie jaunųjų talentų ugdymo bei Lietuvos dizaino industrijos vystymo. Premijai gauti kandidatus gali skirti kiekviena aukštoji mokykla. Skiriant premiją dėstytojui, komisija vadovausis trimis kriterijais: dizaino praktikos aktyvumu, pedagogine veikla ir dalyvavimu dizaino populiarinimo veiklose.

Konkurso nugalėtojai bus paskelbti Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje (LNDM) 2024 m. rugsėjo 5 dieną ir apdovanoti 1 000 Eur vertės piniginėmis premijomis bei diplomais.

JDP Design Talks 2023. Liene Jakobsone

Paraiškų vertinimo procesas ir ekspertų vizitas Vilniuje

Konkursui pateiktų darbų vertinimas prasidės jau liepos mėnesį – pirmiausia, ekspertai paraiškas vertins nuotoliniu būdu ir kiekvienoje kategorijoje išrinks po tris nominantus. Antrasis vertinimo etapas numatytas rugsėjo mėnesį, kuomet komisijos nariai atvyks į Vilnių ir gyvo susitikimo metu išrinks konkurso nugalėtojus.

Vertinant studentų darbus bus atsižvelgiama į projekto aktualumą globaliame šiuolaikiniame kontekste, koncepcijos originalumą, profesionalų medžiagos pateikimą bei projekto potencialą virsti realiu produktu.

Džiugu, jog komisijos nariai Vilniuje susitiks ne tik įvertinti konkurso darbų, bet ir pasidalinti savo žiniomis – rugsėjo 4 d. Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre (Maironio g. 3, Vilnius) vyks vienos dienos konferencija „JDP Design Talks“, kurios metu ekspertai plačiau pristatys savo veiklą bei apžvelgs įvairių dizaino sričių aktualijas.

Rugsėjo 5 d. komisijos nariai svečiuosis Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, kur vyks iškilminga nugalėtojų apdovanojimų ceremonija bei bus atidaryta geriausių konkurso darbų paroda.

Kviečiame plačiau susipažinti su šių metų komisija

Andreia Garcia. Jaunojo dizainerio prizas 2024

Interjero dizaino atstovė – Andreia Garcia (Portugalija)

Andreia Garcia yra architektė, kuratorė, tyrėja, redaktorė ir profesorė, įgijusi daktaro laipsnį Lisabonos architektūros mokykloje.

Andrea yra studijos „Architectural Affairs“ įkūrėja ir bienalės „Art(e)Facts Knowledge“ direktorė. Ši Portugalijoje vykstanti bienalė kviečia menininkus, architektus ir dizainerius iš viso pasaulio bendradarbiauti su Beira Interior regiono amatininkais bei drauge kurti šiuolaikinį meno paveldą, daugiausia dėmesio skiriant regiono plėtrai ir tradicijų interpretavimui.

A. Garcios studijos darbai buvo ne kartą įvertinti įvairiuose dizaino konkursuose tokiuose kaip Mies van der Rohe premija ir kt. 2023 m. vykusioje 18-ojoje Venecijos architektūros bienalėje A. Garcia kuravo Portugalijos paviljoną „Derlinga ateitis“. Šiame paviljone jaunieji architektai, bendradarbiaudami su įvairių sričių specialistais, pristatė nehierarchinio, dekolonizuoto, sveiko ir teisingo rytojaus modelį.

Pierre_Foulonneau. Jaunojo dizainerio prizas 2024

Dizaino tyrimų atstovas Pierre Foulonneau (Prancūzija)

Pierre Foulonneau – Prancūzijoje gyvenantis produkto dizaineris ir dizaino konsultantas. Pierre taip pat yra ir L’École de design Nantes Atlantique patarėjas bei projektinių užduočių vadovas.

Pierre studija įsikūrusi Nanto mieste. Studijos darbai apima platų projektų spektrą, tačiau daugiausia dėmesio skiriama namų apyvokos ir valgomojo reikmenims. P. Foulonneau tikslas – kurti etiškus, gražius, funkcionalius ir emociškai patrauklius gaminius, kurie ilgam įsitvirtintų žmonių gyvenimuose.

Tarp Pierre klientų yra tokie prekių ženklai kaip „Emko“, „Hilke Collection“, „Paşabahçe“, „RigTig by Stelton“ ir „Riva Brazilian Luxury“.

2017 m. P. Foulonneau pelnė geriausio naujoko „Eve’s Watch“ apdovanojimą už „Sekford“ laikrodį „Type 1A“, o 2022 m. – „Bronze A’ Design Award“ apdovanojimą už vazą „Riva Leaf“.

Mike Bond. Jaunojo dizainerio prizas 2024

Komunikacijos dizaino atstovas Mike Bond (Didžioji Britanija)

Mike Bond – grafikos dizaineris, įsteigęs dizaino agentūrą „Bond & Coyne“, kuri teikia kūrybines ir strategines paslaugas švietimo, technologijų, žiniasklaidos ir mokslo sričių atstovams. Mike taip pat yra vienas iš kūrybinės karjeros iniciatyvos „Wonder What“ įkūrėjų.

M. Bond dėsto dizaino, kūrybinio mąstymo ir verslumo disciplinas įvairiose mokyklose, įskaitant ir Londono karališkąjį meno koledžą (angl. Royal College of Art, London).

Mike tiki dizaino ir kūrybiškumo galia sprendžiant svarbias problemas bei suteikiant jauniems žmonėms galimybę kurti tikslingą karjerą. Dizaineris taip pat rašo knygą apie tai, kaip turėti idėjų, bei neseniai išleido „The Magic 8“ – magų įkvėptą kortelių rinkinį, padedantį žmonėms formuluoti idėjas ir jomis dalintis.

Clara Tosi Pamphili. Jaunojo dizainerio prizas 2024

Mados dizaino atstovė Clara Tosi Pamphili (Italija)

Clara Tosi Pamphili – įvairiapusiška taikomųjų menų profesionalė, kuri savo praktikoje jungia meną, dizainą, architektūrą, madą bei kiną ir taip atspindi italų kūrybiškumo esmę.

Būdama didžiausio Italijos muziejų centro „PalaExpo“ viceprezidente, Clara prižiūri parodas ir spektaklius net trijuose centro padaliniuose. C. Tosi Pamphili yra renginio „A.I. Artisanal Intelligence“ sumanytoja ir kuratorė. Bendradarbiaujant su muziejais ir galerijomis, šis renginys siekia skatinti Italijos amatų išsaugojimą ir populiarinimą.

2005–2010 m. C. Tosi Pamphili vadovavo Kostiumo ir mados akademijai, o šiuo metu dėsto Romos dailės akademijoje. Ji taip pat dėstė mados dizaino istoriją ir tyrimų technikas Kostiumo ir mados akademijoje bei Romos Ludovico Quaroni architektūros fakultete.

Būdama kostiumų ateljė „Sartoria Farani“ kuratore ir pagrindine „Annamode Tailoring“ figūra, C. Tosi Pamphili bendradarbiauja su įvairiomis Romos kostiumo dizaino įmonėmis, kuria pasaulines parodas ir projektus mados bei kostiumo tema. Clara konsultuoja meno parodų organizatorius „Mondomostre“ ir rašo apie madą, kostiumą bei kiną žurnale „Artribune“.

Simon Anund. Jaunojo dizainerio prizas 2024

Produkto dizaino atstovasSimon Anund (Švedija)

Simon Anund – Stokholme gyvenantis dizaineris, sukaupęs net 20 metų patirtį įvairiose dizaino srityse. Simonas įgijo menininko ir skulptoriaus išsilavinimą bei ilgus metus dalinosi savo žiniomis su jaunaisiais dizaineriais – pastaruosius 11 metų jis dėstė baldų dizainą Konstfack menų, amatų ir dizaino universiteto Baldų dizaino ir interjero architektūros institute. 2020 m. Simon įkūrė tvarių baldų gamybos įmonę VERK, kurioje dirba kūrybos vadovu.

Daugiau informacijos apie konkursą: www.jdp.lt.

Konkurso organizatorius: Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centras

Konkursą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Informacinis partneris: LRT.lt

Konkurso partneriai: Taikomosios dailės ir dizaino muziejus (LNDM), Telšių galerija, Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnyba, Intelektine.lt, Žurnalas „Centras“, JCDecaux

Konkurso rėmėjai: Nordcurrent, Jung