Konferencija MANO TERITORIJA !

2010 m. lapkričio 11 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
vda8-300x225

Lapkričio 11 – 12 d.  Vilniuje vyks  Vilniaus dailės akademijos ir Tarptautinės dailės kritikų asociacijos (AICA) Lietuvos sekcijos rengiama konferencija  MANO TERITORIJA !
Pograma:

Lapkričio 11 d., ketvirtadienis Vilniuje, Tamošaičių galerijoje „Židinys“, Dominikonų g. 15/1

9.30 – 9.50 Justina Augustytė  Lietuvos moterų visuomeninė ir kūrybinė veikla tarpukaryje (Lietuvos dailės muziejus)

9.55 –  10. 15 Ieva Burbaitė   Lietuvos moterų dailininkių draugijos (1938-1940) veikla (Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras)

10.20 – 10.40  Jolanta Marcišauskytė  Ižymi, bet nepažinta Halina Kairiūkštytė-Jacinienė (Vilniaus dailės akademija)

10.45 –  11. 05 Ugnė Gudelytė  Olgos Dubeneckienės – Kalpokienės Švede kūrybinė veikla (Vilniaus dailės akademija)

11.05 – 11.30 pertrauka

11.30 – 11.50 Ilona Mažeikienė Leona Ščepanovič – skulptorės portretas (Lietuvos dailės muziejus)

11.55 – 12.15  Margarita Matulytė  Moteris fotografuoja karą: nuo partizanų karo Lietuvoje iki taikdarių misijos Afganistane (Lietuvos dailės muziejus)

12.20 – 12.40 Regina Urbonienė Dailininkių trijulė – Irena Daukšaitė, Elvyra Katalina Kriaučiūnaitė ir Nijolė Šaltenytė (Lietuvos dailės muziejus)

12.45 – 13.05 Raimonda Bitinaitė –  Širvinskienė Scenografės XX a. antros pusės Lietuvos teatre (Lietuvos muzikos ir teatro akademija)

13.10 – 13.30  dr. Rasa Andriušytė – Žukienė  Tarpukario moterų trejetas: M. Katiliūtė, D. Tarabildienė ir B. Didžiokienė (VDU)

13.35 – 14.45 pietų  pertrauka

14.45 – 15.10  Vidmantas  Jankauskas  Elena  Skirmuntaitė-Skirmuntienė – pirmoji lietuvių skulptorė (Vilniaus dailės akademija)

15.15 – 15.30 Remigijus Venckus Formos ir turinio santykis Kristinos Inčiūraitės videofilmuose (Vilniaus dailės akademija)

15.35 – 15.55 Jurga Šarapova Mano mitologiniai tėvai

16.00 – 16.15 Ramutė Rachlevičiūtė  Elles (Vilniaus dailės akademija)

16.20 – 16.40 Algirdas Gataveckas ir Remigijus Gataveckas Swoon  – street art kūrėja (Vilniaus dailės akademija)

16.40 –  17.00 Eglė Deltuvaitė  Irena Giedraitienė: Lietuvos fotografijos mokykla iš moters perspektyvos (VšĮ “Kultūros meniu”)

17.05 – 17.20 Eglė Jaškūnienė Violetos Bubelytės aktai (Vilniaus dailės akademija)

17.40 – 18.10 Laisvydė Šalčiūtė Intymumas  –   galerijoje Kairė – dešinė (Latako g.3)

Lapkričio 12 d., penktadienis Vilniaus dailės akademija, Titanikas,  DIC (Dizaino inovacijų centro)  multifunkcinėje patalpoje 112 (Vilnius, Maironio g. 3, I a.)

9.25- 9.30 Rektoriaus prof. dr. Adomo Butrimo sveikinimo žodis

9.30– 10.00  dr. Helmutas Šabasevičius   Naujųjų amžių dailininkės (Vilniaus dailės akademija)

10.05- 10.45 dr. Margarita Jankauskaitė Diskursyvinės moterų reprezentacijos vingrybės: postfeminizmo ir neoliberalizmo pinklėse (Lygių galimybių plėtros centras)

10.50 – 11.10 dr. Solveiga Daugirdaitė   Sufantazuota moteris (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas)

11.15 – 11.35 dr. Skaidra Trilupaitytė Meno teritorijos, parodų erdvės (Lietuvos kultūros tyrimų institutas)

11.35 –  12.00 kavos pertrauka

12.00 – 12.25 dr. Agnė Narušytė   Veronika Šleivytė  ir  Violeta Bubelyte: paralelės (Vilniaus dailės akademija)

12.25 – 12.50 dr. Lijana Natalevičienė  Šiuolaikinė lietuvių tekstilė: moteriškasis matmuo (Lietuvos kultūros tyrimų institutas)

12.55. – 13.10 Rūta Marija Purvinaitė   Keramikės – pedagogės: T.Slyvauskaitės – Miknevičienės, E.Lukštaitės – Marčiulionienės, A. Keturakienės, K. Mazūrienės ir kitų įnašas Lietuvos keramikos mokyklai

13. 15 – 14.20  pietų pertrauka

14.20 – 15.00 dr. Natalija Arlauskaitė   Feministinė animacija (Vilniaus universitetas)

15.00 – 15.40 dr. Dalia Leinartė Menininkės ir mokslininko draugystė: A. Kašubienės ir A. J. Greimo laiškai (VU, Lyčių studijų centras)

15.40 – 15.55 dr. Giedrė Jankevičiūtė ” Tylusis modernizmas” sovietmečio vaikų knygų iliustracijoje: L. Glinskienė, T. Každailienė, D. Tarabildienė, A. Skliutauskaitė, B. Žilytė (Vilniaus dailės akademija)

16.00 – 16.30 Eglė Ganda Bogdanienė  Saldžių sapnų, Judita (Vilniaus dailės akademija)

16.30 – 17.00 Audra Kaušpėdienė Audros teritorija (Jungtinių pajėgų projektai)

17.00 – 17.30 Laima Kreivytė ir dr. Lolita Jablonskienė Istorijos (per)rašymai: feministinės kuravimo  ir kritikos strategijos (Vilniaus dailės akademija)

17.30 – 18.00 Diskusijos

18.00 Eglės Gandos Bogdanienės ir Jolantos Vazalinskienės parodos Krizė iš  parodų  ciklo Mano teritorija atidarymas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *