Knygos apie meno rašymo reiškinį pristatymas-piknikas

2020 m. gegužės 28 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Šeštadienį, birželio 6 d., 16 val. Artnews.lt ir Artbooks.lt kviečia į pirmosios knygos apie meno rašymo reiškinį Lietuvoje pristatymą su autoriais bei knygos sudarytoja Danute Gambickaite. Renginys-piknikas vyks Kūdrų parke, Užupyje, laikantis visų būtiniausių saugumo reikalavimų, todėl gali būti ribojamas dalyvių skaičius. Renginys vyks parke ant žolės, tad kviečiame į renginį atsinešti piknikui reikalingų daiktų, pledą atsisėdimui ar užkandžių.

„Meno rašymas man visada atrodė kaip labai subjektyvus veiksmas. Subjektyviausias iš visų rašymų apie meną. Šis leidinys-rinkinys irgi yra subjektyvus. Jame atsiduria subjektyviai atrinkti subjektyvūs tekstai apie subjektyvų meną, rašyti nuo 2000-ųjų pradžios iki dabar. Parodų recenzijos, kurias galima traktuoti kaip meno rašymą, man visada atrodė kaip vienas nuostabiausių (nebijau šio žodžio) meno kritikos atvejų. Skaitytojas čia gali pamatyti ir pajausti, kaip autorių paveikė paroda, menininkas, meno lauko reiškinys, ir, nors esu ne sykį girdėjusi paburbenimų, kad taip rašantieji iš tiesų rašo ne apie objektą, o apie save, visgi jie labiau nei kas kitas rašo apie objektą, bet tą daro per save. Tai yra pats nuogiausias, intymiausias ir jautriausias meno refleksijos būdas.“

– Danutė Gambickaitė

Danutė Gambickaitė yra menotyrininkė, meno kritikė ir kuratorė, laisvai samdoma tekstų autorė, parengusi per 100 publikacijų dailės ir šiuolaikinio meno temomis kultūrinėje spaudoje, parodų kataloguose ir kituose kultūriniuose leidiniuose Lietuvoje ir kitose šalyse. D. Gambickaitė taip pat yra Tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos pirmininkė, viena iš galerijos „Atletika“ kuratorių.

Renginio metu knygą „Choreografija. Meno rašymo praktika šiuolaikinėje dailės kritikoje“ bus galima įsigyti su specialia leidėjo nuolaida.

Knygos sudarytoja: Danutė Gambickaitė

Autoriai: Tautvydas Bajarkevičius, Neringa Černiauskaitė, Auridas Gajauskas, Danutė Gambickaitė, Monika Kalinauskaitė, Aistė Kisarauskaitė, Valentinas Klimašauskas, Monika Lipšic, Agnė Narušytė

Dizaineris: Nerijus Rimkus

Kalbos redaktorės: Auksė Žemaitytė, Virga Bačiulytė
Spausdino: Petro ofsetas

VšĮ Artnews.lt veiklas remia Lietuvos kultūros taryba. Knygos leidybą taip pat parėmė Vilniaus miesto savivaldybė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *