Kęstučio Lupeikio tapybos paroda „Come Together“ Dailininkų sąjungos galerijoje

2015 m. spalio 26 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lupeikis_pakvietimas_res

Spalio 30 d. (penktadienį) 18 val.  Vilniuje, Dailininkų sąjungos galerijoje (Vokiečių g. 2), atidaroma dailininko, architekto Kęstučio Lupeikio tapybos paroda „Come Together“.

Parodoje eksponuojami aliejinės tapybos darbai, kuriuos inspiravo gerai žinomi roko muzikos kūriniai: The Beatles „Come Together“, Nazareth „Whisky Drinking Woman“, Ozzy Osbourne „Dreamer“, Soundgarden „Black Hole Sun“ ir kt.

Parodoje girdimą garsinį foną sudaro įvairia tvarka skambantys muzikos kūriniai, kurie paveikė tapybos darbų sukūrimą ir yra pastoviai klausomi dirbtuvėje. Siekiama perteikti bent dalį tos nuotaikos, atmosferos, kuri supa autorių jam tapant.

Tapybos darbuose nesiekiama tiesioginio muzikinio kūrinio iliustravimo / įvaizdinimo. Muzikinio kūrinio pavadinimas –  tai tarsi kodas arba raktas, leidžiantis užčiuopti mintį, perteikiamą drobėje. O mintis dažniausiai – ironiška, konceptualiai provokuojanti žiūrovą suvokti paveikslą virtualiai, netiesmukai, leidžia susikurti savo viziją ar iliuziją.

Daugelis eksponuojamų darbų sukurti 2013-2015 m. ir tarsi pratęsia K. Lupeikio kūrybinę platformą, plėtojamą tris dešimtmečius. Darbams būdingas laisvas dažo tekėjimas, saikingas koloritas, abstrakčios archetipinės konfigūracijos, tarsi plaukiančios iš pasąmonės, turinčios giluminių ženkliškumo požymių. Nesiekiama formaliai dailinti, gražinti ar bjaurinti. Sąsajos su muzikos kūriniais suteikia tapybai konceptualumo ir kontekstualumo. Konceptualumas glūdi darbų turinyje, o ne sutirštintose išraiškos priemonėse.

Pasirinktas parodos pavadinimas „COME TOGETHER / EIME KARTU“ (taip pat ir vieno iš kūrinių pavadinimas) atspindi siekį neužsidaryti „stiklo bokšte“, o bendrauti, komunikuoti.

Autorius teigia: „Tapyba – tarsi kalba…, ir tas kvapas…, ir noriu tapyti, nes tai yra smagu, tai užveda, gal tai ir ne ant bangos, bet pažįstu daug žmonių, kuriems tai patinka…, ir nors kai kas vis pranašauja tapybos pabaigą – ji vis nesibaigia ir nesibaigia…“.

***

Kęstutis Lupeikis gimė 1962 Vilniuje. 1980-1985 studijavo Vilniaus  inžineriniame statybos institute (dabar VGTU), Architektūros fakultete; 1999-2003 Doktorantūros studijos VGTU; nuo 2004 Humanitarinių mokslų daktaras (menotyra); nuo 2011 VGTU Architektūros katedros profesorius. Nuo 1995 dėsto architektūrinį projektavimą, architektūrinę kompoziciją. Nuo 1991 projektų vadovas ir architektūrinio projektavimo įmonės „KLAP“ savininkas; nuo 1997  viešosios įstaigos  „Vizualinių menų projektai” direktorius. Narystės: nuo 1992  Lietuvos dailininkų sąjungos narys; nuo 1993 neformalios menininkų grupės „Angis” narys; nuo 1994 Lietuvos architektų sąjungos narys; nuo 2000 LTMK sąjungos narys. Parodos: 12 personalinių, virš 50 grupinių parodų, 3 grupinių parodų kuratorius. Stipendijos:  1999-2000 – Aukščiausio  laipsnio  valstybės  stipendija  už  dailę; 2000-2001 –  Aukščiausio  laipsnio  valstybės  stipendija  už  architektūrą. Kolekcijos: Lietuvos dailės muziejus, Vilnius; W. Lehmbruck muziejus, Duisburgas, Vokietija; privačios kolekcijos Lietuvoje, Vokietijoje, Danijoje, Honkonge, Dalase, Niujorke. Gyvena ir dirba Vilniuje (e-mail: klapklap@gmail.com).

Kęstučio Lupeikio paroda „Come Together“ Dailininkų sąjungos galerijoje vyks iki lapkričio 13 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *