Kęstučio Grigaliūno paroda „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ galerijoje „Artifex“

2015 m. gruodžio 13 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

SONY DSC

Gruodžio 16 d. 18 val. VDA tekstilės galerijoje „Artifex“ (Gaono g. 1, Vilnius) atidaroma Kęstučio Grigaliūno paroda „Sutemos tirščiausios prieš aušrą“ .

Galerijoje „Artifex“ pristatoma K. Grigaliūno paroda Sutemos tirščiausios prieš aušrą (tai vieno iš  Lietuvos partizanų – Jono Kadžionio-Bėdos pastebėjimas, apibrėžęs partizaninio karo ypatumą, – paros metą kuomet paprastai vykdytos sovietų represinių struktūrų  „valymo“ operacijos) tiesiogiai koreliuoja su tuo pačiu metu kitoje galerijoje – „Kairė-dešinė“ vykstančia paroda-instaliacija 1944-45. Jeigu pastarojoje menininkas žymi 2008–2014 metais vykdytą pirmosios sovietinės okupacijos Lietuvoje meninį tyrimą, tai Sutemose… jis kviečia suvokti ir įsijauti į pasipriešinimo ir kovos (tai yra partizaninio karo) būseną. Kuri gali regėtis tik į ją žvelgiant iš geografiškai ar chronologiškai saugaus nuotolio. Konceptualiu išeities tašku ir preambule yra tapusi citata-epigrafas:

ŠLÝNAKIEMIS iš Justino Sajausko knygos „Neužmirštami Suvalkijos vardai“ (Vilnius, Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014, p. 201):

Jakimavičiams sutikus, Rimvydas ir Žaibas jų šilelyje išsikasė slėptuvę. Šeimininkas įsidėmėjo jos matmenis 2,75 x 1,25 x 2,00 m.

    Padorus kapas dviem.

Naujojo K. Grigaliūno meninio etapo bei kūrinio – instaliacijos, kilnojamo paminklo, atminties vietos prasmine šerdimi yra tapę pacituotieji matmenys, kurių istorinį, bei psichologinį ir fizinį svorį siūlo pajusti menininkas. Ant viso to yra vejami ne tik šios parodos, bet ir būsimosios kūrybinės strategijos mentaliniai ir fiziniai siūlai.

Vidas Poškus

Parodą galima bus pamatyti iki  2016 sausio 9 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *