.
2012    06    21

Karolis Vaivada galerijos „Vartai“ ketvirtadienio peržiūroje

artnews.lt

Birželio 21 d., ketvirtadienį, 18 val. galerijos „Vartai“ peržiūrų kambaryje (Vilniaus g. 39, Vilnius) bus pristatyti jauno tapytojo Karolio Vaivados darbai.

Šiais metais tapybos magistro studijas baigęs menininkas siekia įvaldyti natūralią šviesą ir jos atspindžius. Savo kuriamiems objektams, jo paties vadinamiems paveikslais, Karolis naudoja veidrodžius ir sidabriniais nitroemaliniais dažais padengtą organinį stiklą ir per juos ar juose atsispindintys natūralios šviesos spindulių atspindžiai kuria minimalius ir meditatyvius efektus. Šie efektai kinta nuo šviesos intensyvumo ir žiūrėjimo taško, tačiau yra daugiau ar mažiau surežisuoti.

Karolio darbuose svarbus dažais padengto plokščio paviršiaus ir šviesos bei tamsos atspindžių formuojamos gilumo iliuzijos santykis. Nors ši gili erdvė paveiksle susiformuoja dėl konkrečių paveikslo aplinkoje esančių objektų atspindžių, tačiau dėl atspindžio nekonretumo, realios erdvės redukcijos iki tamsių ir šviesių dėmių, paveikslo erdvė tampa savarankiška, abstrakčia ir metafizine erdve.

Paroda veiks iki birželio 27 d.

Iliustracija – Karolis Vaivada, Išskaidytos plokstumos, nitroemaliniais dažais dengtas organinis stiklas, 2012, instaliacijos vaizdas.