Julijos Pociūtės kūrybos paroda „Bangãvimo skãlė“ Vilniaus Pamėnkalnio galerijoje

2016 m. gegužės 23 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
bs_9

Balandžio 27 d. – gegužės 17 dienomis Vilniuje, Pamėnkalnio galerijoje (Pamėnkalnio g. 1), vyko menininkės Julijos Pociūtės kūrybos paroda „Bangãvimo skãlė“. Naujausioje parodoje autorė pristatė fotografijas, video performansus ir objekto meno kūrinius. Kūryboje menininkė jungia objektus ir vaizdus, kurdama skirtingus pasakojimus. J. Pociūtė domisi materijos ryšiu su erdve, laiko cikliškumo temomis, ieškodama ribos tarp realios ir menamos erdvės, tarp tikrovės ir iliuzijos.

„Norint įvertinti bangavimo laipsnį, reiktų atsižvelgti į laiką, per kurį sudega žvakė, be to, nustatyti atspindžio gylį ir nepamiršti apsibrėžti numatyto žemės ploto. Skirtingais matmenimis pasireiškiančias laikino iškilimo ir panirimo būsenas nulemia pasikeitimo dažnis. Tai gali būti susiję su progresu, tobulinimu, statymu, kilimo lygmeniu, kuriame išlieka nuosmukio, degradacijos, griuvimo, grimzdimo priešprieša. Susidūrimas su realybe, tarsi apleistas pastatas, užlūžta bangavime. Toks veidrodiškai lygus paviršius, išdalindamas pasirinktą plotą, sukuria realybės žemėlapį. Nustačius tikslias dabarties ribas, įmanoma sudėti pirštų atspaudų namelį, o sumaišius skirtingas materijas, galimi nenumatyti šešėliai. Tuo tarpu atsiradę virpesiai ir drebuliai, dvejonės ir neapibrėžtumas, statant laikinas pastoges, gali nuvesti prie išėjimo.“ (Julija Pociūtė).

Julija Pociūtė yra stiklo menininkė ir šiuolaikinio meno kūrėja. Nuo 2004 m. dalyvauja parodose, pristato kūrybą svarbiausiuose Europos stiklo meno centruose ir institucijose: šiuolaikiniame stiklo meno muziejuje Glasmuseet Ebeltoft (Danija), Murano stiklo muziejuje (Italija), Belgijos stiklo meno muziejuje Glazenhuiz, Karališkajame La Granjos stiklo muziejuje (Ispanija) ir kt.

bs_0 bs_1 bs_2 bs_3 bs_4 bs_5 bs_6 bs_7 bs_8 bs_9 bs_10

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *