Jono Valatkevičiaus paroda „Sunkios dienos. Nuostabus gyvenimas“ VGMC

2017 m. lapkričio 22 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lapkričio 28 d., 18 val., Vilniaus Grafikos meno centre (Latako g. 3, Vilnius) atidaroma Jono Valatkevičiaus paroda „Sunkios dienos. Nuostabus gyvenimas“.

Labiausiai žavi Jono Valatkevičiaus gebėjimas apie sudėtingus dalykus kalbėti paprastai. Vien dėl parodos pavadinimo tikslumo galima supykti iš pavydo. Šitas menininkas neatitinka standartų, nes yra mišrus lyg koks metropolis, kuriame tarpsta daugybė įvairaus plauko gyventojų: rašytojas ir menotyrininkas su geba kinkyti kalbą, reklamos kūrėjas, mokantis tekstą sutraukti iki kulkos, vaizdo kultūroje išprusęs žiūrovas su patirtimi atpažinti „kabinantį“ vaizdą, buvęs pankas, apsėstas sveikuoliško nihilizmo, metalistas su poreikiu iškratyti galvą, dviejų dukterų tėvas, atsakingas už tai, kad tvyrotų saugumo ir prasmės jausmas, kai tų visai nėra, flirtuotojas su popkultūra tik dėl to, kad ji to reikalauja, inteligentas, kuris nemaloniose situacijose norėtų būti mandagus ir galiausiai menininkas, kuriam būtina susitvarkyti su visu tuo jovalu, paverčiant jį vaizdu.
Valatkevičiaus kuriami pavidalai turi rituališkumo žymių. Jie ne tik panašūs į hipersušiuolaikintą genčių ar liaudies kūrybą, bet ir atlieka išsivalymo funkciją, kaip koks dvasinis skalbiklis. Tik be kondicionieriaus, nes tiesa yra grubi.

Parodos kuratorė Monika Krikštopaitytė.

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras. Rėmėjai LR Kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė, Lietuvos dailininkų sąjunga

Paroda veiks 2017 11 28 – 12 16

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *