Jono Meko filmai BFI Londono kino festivalyje

2011 m. spalio 17 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Jonas Mekas šiemet dalyvauja BFI Londono kino festivalyje, kuriame bus pristatomas jo naujasis filmas „Bemiegių naktų istorijos“ (Sleepless Nights Stories) bei jo bendradarbiavimas su ispanų kino kūrėju José Luis Guerín „Susirašinėjimas: Jonas Mekas – JL Guerin“ (Correspondence: Jonas Mekas – JL Guerin). Jonas Mekas taip pat dalyvauja Pipo Chodorovo filme „Laisvieji radikalai: eksperimentinio kino istorija“ (Free Radicals: A History of Experimental Film).

„Bemiegių naktų istorijose“, kurios bus rodomos spalio 18 d., Jonas Mekas kviečia pasivaikščioti po naktinį Niujorką, butus, studijas, užkulisius, galerijas, barus ir klubus. Sutiksime senus Meko draugus: Keną ir Flo Jacobsus, Yoko Ono, Patti Smith, Mariną Abramovič, Hansą Ulrichą Obristą, Pipą Chodorovą, brolius, seseris, sūnus ir dukteris.

„Bemiegių naktų istorijas“ įkvėpė knyga „Tūkstantis ir viena naktis“. Skirtingai nuo arabiškų pasakų, mano istorijos – iš tikro gyvenimo, besiblaškančios kažkur už rutininės realybės ribų. Filme pasakojamos 25 skirtingos istorijos. Jų veikėjai – mano geri draugai, tačiau ir aš pats esu neatsiejama jų dalis. Arabų pasakų sekėjas ar sekėja – taip pat buvo jų dalis.“ (Jonas Mekas)

Šį premjerinį kino seansą lydės Jono Meko įžanga bei klausimų-atsakymų sesija po seanso.

Metai: 2011
Šalis: JAV
Trukmė: 114 min.
Režisierius: Jonas Mekas
Prodiuseris: Jonas Mekas
Aktoriai: Benn Northover, Louis Garrel, Marina Abramovič, Harmony Korine, Sebastian Mekas, Dalius Naujo, Carolee Schneemann, Ken Jacobs, Florence Jacobs, Louise Bourgeois, Yoko Ono, Phong Bui, Raimund Abraham, Nathlie Provosty, Rachel Korine-Simon, Lefty Korine, Jean-Jacques Lebel, Hans Ulrich Obrist, Pip Chadorov, DoDo Jin Ming, Hopi Lebel, Kristijonas Kučinskas, Thomas Boujut, Audrius Naujokaitis, Jonas Lozoraitis, Lee Stringer, Patti Smith, Diane Lewis, Simon Bryant, Adolfas Mekas, Oona Mekas, Björk Gudmundsdóttir.
Scenarijus: Jonas Mekas
Operatoriai: Thomas Boujut, Jonas Lozoraitis, Benn Northover, Louis Garrel
Dialogai: anglų, lietuvių

Apie kūrėją:
Jonas Mekas (g. 1922) gimė Semeniškiuose, Biržų raj. 1944 m. kartu su broliu Adolfu pabėgo iš Lietuvos, bet pateko į nacių Elmshorno karo belaisvių lagerius. Pasibaigus karui, 1946-48 Mainzo universitete studijavo filosofiją, o 1949 m. pab. emigravo į JAV, apsistodami Niujorke. Pirmieji jo nufilmuoti vaizdai buvo iš jo bei lietuvių emigrantų gyvenimo su Bolex filmo aparatu. 1954 m. pradėjo leisti „Film Culture“ žurnalą. 1958 Niujorko laikraštyje „Village Voice“ jis įkūrė filmų skyrelį „Movie Journal“. Pradėjo organizuoti New American Group, įvairius avangardinio kino festivalius. 6 – ajame deš. aktyviai įsitraukė į kino kritikos diskursą: savo tekstus publikavo „Sight and Sound“, „The New York Times“, „Cahiers du Cinéma“, „Film Quarterly“ ir kt. 1962 m. bendrai su P. Adams Sitney įkūrė The Film Makers’ Cooperative, o 1964 m. The Filmmakers’ Cinematheque, vėliau išaugusiu į Anthology Film Archives – vieną didžiausių pasaulyje amerikiečių avangardinio filmo archyvų. J. Mekas artimai bendravo ir dirbo su Jurgiu Mačiūnu, Andy Warholu, Nico, Allenu Ginsbergu, Yoko Ono, Johnu Lennonu, Salvadoru Dalí.

Filmų rodymo grafikas:

SLEEPLESS NIGHTS STORIES (JK premjera)

Antradienis, spalio 18 d., 21 val., Vue Screen, 3 Cranbourn Street, London WC2H 7AL
Užsisakyti bilietus: http://www.bfi.org.uk/lff/node/1804

CORRESPONDENCE: JONAS MEKAS – JL GUERIN

Trečiadienis, spalio 19 d., 18.30, NFT3, BFI Southbank, Belvedere Road, South Bank, London SE1 8XT
Ketvirtadienis, spalio 20, 15.45, NFT3, BFI Southbank, Belvedere Road, South Bank, London SE1 8XT
Užsisakyti bilietus: http://www.bfi.org.uk/lff/node/1657

FREE RADICALS: A HISTORY OF EXPERIMENTAL FILM

Pirmadienis, spalio 24, 10:30, NFT3, BFI Southbank, Belvedere Road, South Bank, London SE1 8XT
Užsisakyti bilietus: http://www.bfi.org.uk/lff/node/1955

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *