JAV ambasada laukia studentų idėjų tvarios aukštosios mokyklos aplinkos projektų konkursui

2014 m. vasario 17 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
campus-sustainability

JAV ambasada kartu su Architektūros fondu bei informaciniu portalu Technologijos.lt skelbia pirmąjį tvarios aukštosios mokyklos aplinkos (angl. Sustainable Campus) projektų konkursą. Bet kurios aukštosios ar aukštesniosios mokyklos studentų komanda gali teikti projektus, kuriais įgyvendinamos ekologinės pusiausvyros išlaikymo bei efektyvaus energijos naudojimo idėjos ir sprendimai aukštųjų mokyklų pastatuose, studentų bendrabučiuose ar artimiausioje kaimynystėje. JAV ambasada finansuos iki dešimties atrinktų projektų įgyvendinimą ir kartu su studentais ieškos projektų partnerių, padės informuoti visuomenę apie rezultatus.

„Šiuo konkursu mes siekiame paskatinti inovacijas ir įgalinti studentus kurti akademinės bendruomenės ryšius su vietiniu verslu. Laukiame visų idėjų – nuo technologinių sprendimų iki kompleksinių projektų, kuriuose bendradarbiautų daugiau partnerių!“ sakė JAV ambasados laikinasis reikalų patikėtinis Robert Silberstein.

Architektūros fondo tarybos narė Andrė Baldišiūtė teigia, kad tokie konkursai labai reikalingi. „Tai bus puikus akstinas išbandyti žinias ir idėjas realiuose sprendimuose – studentų kūrybiškumas bus išbandomas praktiškai. O svarbiausia, kad bus skatinamas indėlis bendruomenės labui,“ sakė architektė, konkurso komisijos narė.

Projektais turi būti siūlomi realių jau egzistuojančios infrastruktūros problemų sprendimai ar patobulinimai. Konkursui tinkamų idėjų pobūdis labai platus – nuo eksperimentinės technologijos išbandymo iki žinomumo didinimo akcijų organizavimo. Paraiškas registruoti galima iki balandžio 1 d.

Pateiktus projektus vertins ekspertų komisija. Pirmajame etape komisija atsižvelgs į idėjų inovatyvumą, originalumą bei įgyvendinimo galimybes. Nesudėtingi projektai, kurių biudžetas neviršys 2500 JAV dolerių, bus finansuojami jau po šio įvertinimo. Kompleksiniai ir/arba didelio finansavimo reikalaujantys projektai bus svarstomi antrajame vertinimo etape. Laimėtojai paaiškės gegužės mėnesį ir tikimasi, kad projektai bus įgyvendinti iki šių metų pabaigos.

Visą informaciją apie konkursą, vertinimo kriterijus ir paraiškų pateikimo instrukcijas galima rasti http://goo.gl/jcgBRq.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *