Įvykių ciklas „INdisTERNET“ Facebook live formatu

2020 m. kovo 19 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Kovo 25 d. 18 val. prasidės Kultūros infocentro ir Kauno menininkų namų organizuojamas įvykių ciklas „INdisTERNET“. Anot ciklo rengėjų, „Prisitaikydami prie esamų sąlygų, kai beveik visi dirba iš namų, šnekėti apie darbą keliamės į virtualybę – renginys vyks online, facebook live formatu“.

Darbas. Virtualumas. Užmokestis.
Neuroniniai tinklai prijungti prie šviesolaidžiais sklindančių skaitmeninių informacijos koridorių kuria elektrines gėrybes. Kaip Manuel Castells minėjo, vienas skiriamųjų tinklaveikos eros bruožų yra tiesioginis žmogaus intelektinių gebėjimų įdarbinimas. Čia eliminuojamas ir poreikis fiziniam darbui, ir pati fizinė darbo vieta, teritorines biuro ribas praplečiant iki viso wi-fi skleidžiančio žemės rutulio. Darboviete gali būti bet kas nuo hamako Tailande iki tavo namų virtuvės. Prakaitas dar niekad nebuvo toks sausas; kėdė dar niekad nebuvo tokia išsėdėta; darbas dar niekad nebuvo toks virtualus. Galiausiai elektrinės gėrybės pereina konversijos etapą ir tampa skaičiais banko duomenų bazėje. Atlygis dar niekad nebuvo toks nestabilus. O gal jo visai nereikia? Universal Basic Income šalininkai teigia, jog atlyginimą turėtų gauti visi dori piliečiai vien už buvimą tokiais. Žmonijos produktyvumo lygis pasiekė tokias aukštumas, kad skaitmeninėmis technologijomis medijuojami darbo procesai generuoja ištisų komandų išeigas dirbant vos vienam žmogui. Vertės tiek daug, robotų tiek daug, produkcijos tiek daug, žmonių tiek daug… Daugybė procesų, bet viskas dar tik prasidėjo. Daugybė idėjų, bet mažai finalizuotų. Dirbame, mąstome apie darbą, kuriame naujus darbo modelius. Luktelk, tuoj bus baigta… Šįkart buriamės kalbėti apie darbo ir užmokesčio formų pokyčius interneto amžiuje.

PRANEŠIMAS
Kęstutis Duoba yra KTU Ekonomikos ir Verslo fakulteto mokslo tyrimų prodekanas, jau ilgus metus tyrinėjantis skaitmeninių technologijų, verslo ir edukacijos persiliejimus. Keletoje naujausių savo mokslinių tyrimų jis analizuoja virtualios darbovietės koncepciją, apie kurią Kęstutis ir kalbės.

KAS TAI?
„INdisTERNET“ įvykių ciklą organizuoja Kultūros infocentras taip siekdamas problematizuoti skaitmenizacijos keliamus iššūkius bei tyrinėti interneto poveikį kultūrai nestandartinių pramoginių-edukacinių renginių kontekste. Renginiuose susiduria šiuolaikinis menas, post-internet budrumas, neformali atmosfera, muzika, diskusijos, malonūs skoniai, internetinių video peržiūros, akademinė mintis ir dis.art. Koliažiška renginio eiga replikuoja chaotišką interneto informacijos naratyvą bei atliepia pakitusius šiuolaikinio žiūrovo dėmesio sutelkimo gabumus.

EDUTAINMENT
„INdisTERNET“ jungia pramogas su edukacija. Čia dominuoja dvi pagrindinės dalys: aktyvi ir pasyvi, jungiant fizines dirbtuves su video peržiūromis ir paskaitų klausymusi.

DIS.ART
dis.art yra žymiausia post-internet principais dirbanti video meno platforma pasaulyje. Ji suvokdama jog interneto žmogui didelės knygos ar sudėtingos paskaitos nėra įdomios vadovaujasi nuostata, jog nepaisant visko, žmogus yra ištroškęs žinių besislepiančių tuose tekstuose. dis.art biblioteka talpina per 50 „edutainment“ filmukų esančių „INdisTERNET“ renginių pamatu.

„In“ – esame kažkur, visiškoje apsuptyje, panirime; „DIS“ – display, dissolve, disintegrate, disseminate, dislocate; „net“ – skaitmeninis tinklas tapęs nematoma tikrovę rišančia substancija. Kartu – „INdisTERNET“ – viešas bandymas kritiškai išdistiliuoti bei išardyti internetą.

Užsukite, bus edutaining

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *