Ispanų menininko Francisco Ladrón de Guevara paroda „What the body thinks about gravity” – virtualioje „IRGI galerijoje

2021 m. gegužės 4 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt


Nuo gegužės 4 d. iki 31 d. virtualioje galerijoje www.irgigalerija.lt vyks ispanų menininko Francisco Ladrón de Guevara paroda „What the body thinks about gravity” (iš ang.k. Ką kūnas mano apie gravitaciją).

Įgijęs vaizduojamojo meno išsilavinimą Granadoje (Ispanija), šiuo metu yra šiuolaikinio šokio Aura“ teatro narys (Kaunas, Lietuva). Menininkas gilinasi į šokio ir vaizduojamojo meno tyrimus. Vartodamas skiringas medijas kaip skulptūra, piešimas, performancas ar vaizdo įrašai, menininkas siekia materializuoti projektus.

Persikėlimas reikalauja nesibaigiančių derybų su aplinka, joje išsibarsčiusiais elementais ir, žinoma, su savimi. Keliavimas per erdvę reiškia nuolatinį hierarchijų, įtampos ir galios žaidimą. Kūnas nuolat susiduria su tam tikromis vadinamomis kliūtimis, kurios skatina sprendimo būtinumą arba sukuria dialogą, nustato jų išvengimo strategiją. Vadovaudamiesi šia mintimi, galėtume pasakyti, kad kiekvienas veiksmas reikalauja strategijos, nuo problemos sprendimo, raumenų ir kaulų koordinavimo, kad būtų galima vaikščioti, ar net faktas, kur renkamės žiūrėti, ir ką norime pamatyti. Apsigyventi vietoje, reiškia ją suprasti ir per kūną perprasti save. Tai reikalauja dialogo, grįžtamojo ryšio, kai kūnas projektuoja informaciją tikėdamasis gauti atsakymą.

What the body thinks about gravity ( iš angl.k. Ką kūnas mano apie gravitacija) gimsta su tikslu sukurti atspindį apie kūno santykį su savimi, taip pat apie vietas, kurias jis užima ir erdvę, kurioje kartais keliauja, momentais tiesiog sustoja. Pasitelkiant įvairias priemones, kaip piešimas, instaliacija ir šokis. Šis projektas analizuoja panašumus ir skirtumus, kuriais dalijasi kūnas ir jį supranti aplinka ir kaip jie kartu ja dalinasi ir egzistuoja.

Apmąstydamas dadaistų menininkus, kurie 1921 metais pasiūlė vaikščiojimą, kaip estetinį potyrį (tuo pasekė ir siurrealistai, galiausiai, tai perėmė situanistai). Šiame projekte klajojimas/vaikščiojimas naudojamas, kaip pagrindinė kūrybinio proceso dalis. Visus instaliacijos kūrinius įkvepia kūno ir miesto aplinkos santykis. Tema paskęsta endopiniame peizaže, kuriame ieškoma lobių, nuolat besikeičiančios visuomenės likučių, prisiminimų, kurie yra renkami, transformuojami, manipuliuojami ir paverčiami naujomis kliūtimis su nauja prasme.

Parodą bus galima išvysti ir fizinėje erdvėje nuo gegužės 5 d. iki 28 d. „si:said” galerijoje ( Daržų g. 18, Klaipėda). Atidarymas gegužės 9 d. 18:00 val.

Nuotraukos/video: menininko archyvas

Parodos kuratorė: Karolina Latvytė-Bibiano

Parodos partneriai: „si:said” galerija, “TEMPO erdvė”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *