Išleistas dvikalbis leidinys, kuriame apžvelgiama Kristinos Inčiūraitės kūryba
artnews.ltVirginia Woolf 1912 metais rašė būsimam vyrui: „Trokštu visko: meilės, vaikų, nuotykių, intymumo, darbo“. Šios rašytojos citata tampa naujos knygos pavadinimu, o jos išvardyti troškimai – asociatyviu „tramplinu“ į Kristinos Inčiūraitės kūrinius ir jų temas, kur dominuoja moters tapatybės analizė. Pasak menininkės: „Iš daugelio mano kūrinių atsklinda prieštaringojo XX amžiaus aidas, tačiau bandau laužyti praėjusios epochos didžiuosius naratyvus pasitelkdama subjektyvią, fragmentuotą, redukuotą moters kalbą, balsą ar vaizdą. Savo kūrybinę strategiją noriu perteikti kaip savotišką paradoksą, kada subjektyvi moters tapatybė virsta depersonalizuota, susitraukianti iki betoninės konstrukcijos paviršiaus ar mažyčio vabzdžio pavidalo… Šito siekiu, kad tapatybė būtų išlaisvinta iš represuojančių visuomenės stratifikacijos dėsnių, taptų ne vertikalios, o horizontaliosios ekosistemos dalimi.“
Kūrybinio dvidešimtmečio proga pačios menininkės sudarytoje knygoje gana laisvai, kai kur su ironijos gaidele keliaujama per meilės, vaikų, nuotykių, intymumo ir darbo temas – fragmentiškai dėliojamos meno teoretikų, kuratorių ir pačios autorės tekstų ištraukos iš parodos katalogų, periodinių leidinių ar parodų anotacijų. Čia vietos randa ir dialogų ar monologų ištraukos iš Kristinos Inčiūraitės filmų bei garso kūrinių. Menininkė siekė sukurti eksperimentinį, žaismingą, o kartu ir gan intymų leidinį, kurį grafiškai išpildė knygos dizainerė Laura Grigaliūnaitė. Plonytis knygos apvalkalas – tai lyg trapi Kristinos Inčiūraitės kūrybos „oda“, o šilkiniai skyrių skirtukai – troškimų juostelės, kurias galima ne tik panaudoti knygoje, bet rišti ant riešo arba ant medžio kaip Tolimųjų Rytų šventyklose – Kristinos Inčiūraitės kūryboje Azijos dvelksmas pinasi su skandinavišku minimalizmu, formuodamas konceptualią šiuolaikinę meno raišką.
Šią knygą galima įsigyti MO muziejaus knygyne (Pylimo g. 17, Vilnius).
232 pusl. leidinys lietuvių ir anglų kalbomis
Leidėjas: Kristinos Inčiūraitės studija
Tekstų autoriai: Dorothee Bienert ir Antje Weitzel, Denise Carvalho, Jurijus Dobriakovas, Kristina Inčiūraitė, Aistė Kisarauskaitė, Laima Kreivytė, Monika Krikštopaitytė, Laine Kristberga, Eglė Mikalajūnė, Michailas Raduta, Simon Rees, Joanna Sokołowska, Kristina Stančienė, Jolanta Talaikytė, Audronė Žukauskaitė
Rėmėjas: Lietuvos kultūros taryba