Igorio Mukhino paroda „Aš mačiau Rokenrolą“ Kauno fotografijos galerijoje

2018 m. kovo 5 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Kovo 6 d., 17.30 val. Kauno fotografijos galerijoje vyks Igorio Mukhino parodos „Aš mačiau Rokenrolą“ atidarymas, kuriame dalyvaus ir fotografijų autorius.

Parodoje pasakojama apie perestroikos laikotarpiu Sovietų sąjungoje susiformavusį pankroko ir rokenrolo judėjimų fenomeną. Mukhninas sekė muzikantus ir jų gerbėjus slaptuose koncertuose, užkulisiuose ir kasdieniame gyvenime. Aštuntajame – devintajame dešimtmečiuose sukurtose fotografijose galima atpažinti svarbiausias to meto muzikos figūras: Borisą Grebenščikovą (Aquarium), Viktorą Cojų (Kino), Viačiaslavą Butusojų (Nautilus Pompilius), Konstantiną Kinčevą (Alisa), Piotrą Mamonovą (Zvuki Mu) ir kitus. Paroda „Aš mačiau Rokenrolą“ – tai ne tik muzikinius judėjimus, bet ir besikeičiančią SSRS santvarką ir anuometinę atmosferą įamžinanti fotografijų paroda.

Igoris Mukhinas gyvena ir dirba Maskvoje, yra dalyvavęs tiek asmeninėse tiek grupinėse parodose Rusijoje bei kitose šalyse, tarp kurių: retrospektyvinė paroda Maskvos multimedijos meno muziejuje (2017); ROSFOTO muziejuje bei parodų centre Sankt Peterburge (2016); Le Kremlin-Bicètre festivalyje Prancūzijoje (2013); Sankt Peterburgo valstybiniame muziejuje (2003).

Mukhinas yra išleidęs ne vieną fotografijos albumą, jo darbai yra žinomose meno kolekcijose, kaip valstybinėje Tretjakovo galerijoje, Tarpdisciplininio meno muziejuje (Maskva), Modernaus meno muziejuje (Niujorke), Korkorano meno galerijoje (Vašingtonas), Nacionaliniame šiuolaikinio meno fonde (Paryžius), Vienos muziejuje (Viena), Panizzi bibliotekoje (Italija). Menininkas dirba lektoriumi Maskvos A. Rodčenko fotografijos ir tarpdisciplininio meno mokykloje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *