.
2014    06    25

Helen Reed ir Hannah Jickling projektas „The Beaver Mat & Faggot Shack” projektų erdvėje „Maloniji 6”

artnews.lt

1-H n H copy

Birželio 25 d., trečiadienį, 18 val. LTMKS projektų erdvėje pristatomas Helen Reed ir Hannah Jickling projektas „The Beaver Mat & Faggot Shack”.

1914 m. skautų leidinyje “Pastogės, trobelės ir pašiūrės: Kaip pasidaryti prieglobstį gamtoje” aprašomos dvi pagrindinės struktūros, galinčios praversti keliautojui: “Bebro paklotas” ir “Žabų pašiūrė”. Šie nedideli statiniai surenkami iš žabų ryšulėlių, surištų virve.

Angliškai žodis „ faggot” turi ir kitą, paniekinamą prasmę, dažnai sietiną su nenatūralumu ir iškrypimu. Taip pat ir žodis „beaver” – bebras – žargone reiškia moters tarpkojį. Nidos meno kolonijoje, Hannah Jickling ir Helen Reed sukūrė naują darbą „ The Beaver Mat & Faggot Shack (liet.- „Bebro paklotas ir pederasto lūšna”) , laikiną gėjų barą, naudojantį ir interpretuojantį šias išgyvenimo struktūras, kuriose „kitokie” (angl.- “queers”) matomi kaip pionieriai, laukinių žemių gyventojai, kuriems buvimas “vietiniu” peržengia pilietybę.

Parodoje eksponuojami ženklai yra dalis mažo miestelio gėjų baro instaliacijos/įvykio.

Helen Reed ir Hannah Jickling – Vankuveryje, (Kanada) dirbančios ir gyvenančios menininkės. Kaip duetas jos dirba 7 metus, kurių metu menininkės sukūrė daugybe video darbų, viešų instaliacijų, renginių, fotografijos parodų.

Projektą galima apžiūrėti iki liepos 12 d.