Gdansko dailės akademijos skulptūros katedros dėstytojų ir jų asistentų meno kūrinių paroda Klaipėdoje

2019 m. rugpjūčio 12 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Iki rugsėjo 7 d. Pilies muziejaus Šiaurinės kurtinos II aukšte (Priešpilio g. 2, Klaipėda) veiks paroda, sudaryta iš Gdansko dailės akademijos skulptūros katedros dėstytojų ir jų asistentų meno kūrinių. Paroda yra LDS Klaipėdos skyriaus organizuojamo meno festivalio „FAKTAS-FORMA“ dalis.

Gdansko dailės akademija buvo įkurta 1945 m. Beveik nuo pat pradžių ji sukūrė charakteringą meninės raiškos kalbą, gerai atpažįstamą Lenkijoje. Gdansko dailininkų kūriniai iki šiol pasižymi tvirtais klasikinio meno pagrindais ir šiuolaikišku požiūriu – yra atviri eksperimentams ir netikėtiems sprendimams.

Gdansko akademijos Skulptūros fakultetas savo veiklomis neabejotinai propaguoja šią mąstymo strategiją, atverdami kelius bendradarbiavimui su kitais meno centrais ir aukštojo mokslo įstaigomis. Be kita ko, nuo 2013 m. Gdanskas bendradarbiauja su Vilniaus dailės akademija, dalyvaudamas įvairiose meniniuose renginiuose, tokiuose kaip seminarai, plenerai, mainai ir parodos.

Gdansko dailės akademijos metalo liejimo skulptūros tradicija siekia beveik 40 metų, nuo to laiko, kai buvo įkurti Medalio ir mažųjų skulptūrų kursai. Tačiau Gdansko skulptoriai neapsiriboja mažais masteliais. Šiuo metu metalo liejimas, suvirintos skulptūros ir meno instaliacijos yra reikšmingi Gdansko akademijos kūrybinio gyvenimo elementai. Paroda „Metalo menas iš Gdansko“ siekia pristatyti Pomeranijos meno tendencijas plačiajai visuomenei parodant nedidelę lenkų menininkų, kurių viena iš raiškos priemonių yra metalas, kūrybiškumą.

Parodoje galėsite išvysti šių 16 profesionalių Lenkijos menininkų/skulptūros dėstytojų kūrinius: Małgorzata Kręcka-Rozenkranz, Dariusz Sitek, Magdalena Schmidt-Góra, Marek Elsner, Małgorzta Wiśniewska, Mariusz Białecki, Mariusz Burdek, Przemysław Trześniak, Alicja Bulawka-Fankidejska, Tomasz Skórka, Tomasz Sobisz, Wojciech Sęczawa, Adriana Majdzińska, Jan Szczypka, Marek Targoński ir Marcin Plichta.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *