Foto/video pasakojimas iš parodos „Laisvalaikis, sportas, kultūra“ atidarymo

2010 m. 7 kovo d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

benigna kasparaviciute

Praėjusį penktadienį, kovo 5 d., Jono Meko vizualiųjų menų centre Vilniuje atidaryta menininko ir kritiko Kęstučio Šapokos kuruojama paroda „Laisvalaikis, sportas, kultūra“. Joje dalyvavo šeši menininkai „individualistai“ – Algis Ramanauskas, Gintaras Znamierowski, Jonas Valatkevičius, Donatas Srogis, Evaldas Jansas, Benigna Kasparavičiūtė.  Po praėjusios minėto kuratoriaus parodos „Mūsų laikų herojai“, vykusios toje pačioje erdvėje 2009 m. balandį, naujojoje parodoje buvo galima tikėtis išvysti tai, ką ir išvydome – daug ironiškų (kartais net sarkastiškų) komentarų apie dabartinę kultūros padėtį Lietuvoje, pateiktų provokuojančia forma. Pats kuratorius dar spaudos pranešime šią pateiktų kūrinių formą gerokai ironizavo: „Šios grupės dailininkai individualistai pakankamai modernūs, nes visi pasirinkę meninės improvizacijos būdą, turi sukūrę savitą plastinės raiškos modelį, originalią vaizduotę. Jų kūryba brandi, meistriška, prasminga, be tuščių žaismo efektų.“

Žaismas ir efektai tapo šios parodos rėmais, kuriuose tilpo Algio Ramanausko rūbų kolekcijos pavyzdžiai, Benignos Kasparavičiūtės nutapytų krepšinio žvaigždžių portretai (ties raudonu klevu), Evaldo Janso tapyba, kurioje kentaurai perka pripučiamas sekso lėles ir dar daugelis kitų tapybos ir objektų pavyzdžių.

Artnews.lt paruošė jums foto/video reportažą iš šios spalvingos parodos atidarymo, kuris pritraukė itin gausų būrį žiūrovų.

benigna kasparaviciute. raudonas klevas

Benigna Kasparavičiūtė. Radonas klevas, 2010.

znamierowski vaizdas

Gintaro Znamierowski darbų ekspozicija.

znamierowski

Gintaras Znamierowski. 3 D gyvenimas. Iš ciklo „Vargas ir skurdas”, 2010.

ekspozicija4 ekspozicija5 ekspozicija6 ekspozicijos vaizdas

Ekspozicijos fragmentai.

evaldas jansas3 evaldas jansas

Evaldo Janso tapybos ekspozicija.

Jonas Valatkevicius2

Jono Valatkevičiaus darbų serija.

ekspozicijos vaizdas2

Donato Srogio serija „Be pavadinimo”, 1994.

Algis Ramanauskas. Kolekcija algis ramanauskas. kolekcija2

Algio Ramanausko rūbų kolekcijos fragmentas.

bebras

Bebras. Privati kolekcija.

Komentarai

 1. zebra

  eik sapoka sieko pjauti.. koktus tas tavo vel eilinis “rinktinis meeenas”.

  gaila kad meko centras tokiam slamstui parsiduoda – ne jau toks ideju badas??

 2. rrrrrrrrr

  problema ir yra tame, kad neturi ‘kuratorius’ nei charizmos, nei ideju. kazkur buvo minejes, kad jo ‘geriausi’ menininkai yra jansas, zagorskas ir garbstiene. tai tas poziuris ir atsispindi. apie ka kalbame?

 3. kkk

  paporinciau DIDI.frustruoja..kazka gainiojas..ir nieko idomaus ar kazko sokiruojancio.neitikina nei piesiniu nei spalva nei ideja. bet tai tik nuomone

 4. objektas

  to rrrrrrrrrrrrrr:

  o kam kuratoriui charizma? juk ne jis parodoje stoves, o darbai. man tai visai nieko kuratorius, nes matosi jo parodose testinumas.

  bet visgi man labiau jo rasymas patinka. visada atrandu puikiu izvalgu.

 5. Lapė

  Vertinu K.Š. tekstus, bet jo kuruojamos parodos glumino, lyg kažkoks neatitikimas…
  Bet ėmiau ir pažvelgiau kitu kampu į tą “brandžią, meistrišką, prasmingą, be tuščių žaismo efektų kūrybą“, pateiktą fotoreportaže, ir tiesiog “užkaifavau“. Ypač tie “Kedžio kedai“ violetiniais galais su pistoletu ant šono – drąsiai galėtų pakeisti NDG eksponuojamus kažkokius banalius “Raudonojo spalio“ batus, pripiltus druskos Ekstra – bent parodytų, kiek mumyse Drasiaus, kiek prasmės! Arba bebro iškamša – verta atsidurti tarp dramblio ilčių, antilopių ir liūtų A.Boso iškamšų kolekcijoje kaip ryškus tautinis akcentas, nes kas leidžiama bebrui Lietuvoje, jokiam žmogui neleista. O dar ragai, šventieji, krepšininkai – tai neabejotinai šventos tautinės relikvijos, kauptinos, tausotinos ir godotinos. O dar tie ant raudono monolito maitinami grybai – 3D – vakar, šiandien, rytoj – ir niekaip kitaip!
  Tiesiog nekantrauju pamatyti parodą, bet kartu ir nerimauju. Gal visiškai nesupratau kuratoriaus sumanymo ir kvailais samprotavimais įžeidžiau menininkus? Jei taip, labai prašau atleisti, tikrai nesu pakankamai išprususi šioje srityje.
  Pirmam komentatoriui norėčiau paprieštarauti – Meko centras būtent ta vieta. “E.Williamsas rašė, kad prieš pat mirtį Jurgis (Mačiūnas) yra pasakęs: “Žinai, gal mes klydome ir tebuvome tik šarlatanai.“
  Bet kuriuo atveju sveikinu visus su Nepriklausomybe!

 6. Raimis

  Kodel Jus Milda sakote, kad nera jokios minties? Juk ir parodos pavadinimas aiskus ir patys darbai, bei menininkai aiskiai save isreiskia. Kitas dalykas, jei jums nepatinka Janco tapomi darbai ar kazkur bus uzkliuves, bet aiskiai dirbantis kuroratorius.. Cia gi juk skonio reikalas ir gal nereiktu vel lietuvisko turgaus is to daryti:)

 7. vyras

  idomu, o coolturisciu per atidaryma nebuvo? juk tik viena moteris dalyvauja parodoje. ajajaj kokia diskriminacija.
  bet kitaip paziurejus: visos menotytininkes moterys, kuratores – irgi tik moterys. tai kur cia is tiesu ta diskriminacija. kaip kazkur rase – kovok sapoka pries amazones.

 8. juozas

  buvau per atidarymą, žiūrėjau, bet, matyt, “nepagavau bajerio”. aišku, kas turėtų juokinti, bet toks jausmas, kad trūksta poros metrų iki visiško įtikinimo.
  kuratoriaus skaityto teksto pradžia buvo daug žadanti, tačiau paskui kažkur išsikvėpė.
  dėl pačių darbų nenoriu ginčytis, čia tikrai skonio reikalas, man nepatiko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *