Foto/video pasakojimas iš Fluxus ministerijos atidarymo

2010 m. balandžio 29 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

fluxus small3

Praėjusį penktadienį, balandžio 23 d., Gedimino pr. 27, Vilniuje iškilmingai atidaryta pirmoji Fluxus ministerija istorijoje. Sako, jog per atidarymą joje apsilankė apie 3 tūkstančius žmonių, kuriuos pritraukė plačiai internete ir spaudoje išreklamuota atidarymo programa bei pats buvusios Sveikatos apsaugos ministerijos pastatas, atiduotas menininkams ir jiems prijaučiantiems į rankas.

Po įspūdingos menininko Dainiaus Liškevičiaus dūmų skulptūros nuo ministerijos stogo, visa lauke sušalusi minia siūbtelėjo vidun. Dėl išskirtinės žmonių tirštumos, iš visų programoje skelbtų renginių ir veiksmų bene labiausiai išsiskyrė muzikinės dalys: pastato foje vykęs džiazo jamm session‘as, Lietuvos tarpdisciplininio meno sąjungos aukšte (4 a.) groję DJ‘ėjai bei vakarui įsisiūbavus – aktų salėje tokį patį įsisiūbavusį jaunimą šokdinę soundystem‘ai. Įdomu buvo atrasti ir kiek šiurpokus pastato rūsių labirintus, kur mažiausiose erdvėse buvo įrengti specialūs video-kambariai, atstovėjus nemenką eilę užlipti į vadinamąją „Ateities laboratoriją” palėpėje, ar pažvelgti į (beveik tuščias) čia įsikūrusių menininkų (ir ne tik) dirbtuves. Visa kita programa – nepaliaujami žmonių srautai, ieškantys veiksmo ir niekaip nesuprantantys, jog jie ir yra tas veiksmas.

Paruošėme trumpą foto/video pasakojimą (nesuspėjusiems renginyje apsilankyti), kaip Fluxus ministerijos atidarymą matėme mes:

fluxussmall7 fluxus small2 fluxus small8 fluxus small4 fluxus small5 fluxus small6 fluxus small1 fluxus small

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *