Fotoreportažas iš parodos „Lūkesčių procesai“ VDA Telšių galerijoje

2016 m. lapkričio 25 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

09

Nuo lapkričio 4 d. VDA Telšių galerijoje veikianti grupinė paroda Lūkesčių procesai apjungia menininkus, kurie iš naujo permąsto kasdienybės ritualus kaip tam tikrus ateities kūrimo modelius. “Egzistuoja uždara ir atvira ateitis, priklausanti nuo patirties ir lūkesčių. Uždara ateitis dėl patirties yra nuspėjama, tuo tarpu atvira ateitis, įtakojama lūkesčių –nenuspėjama, nes nėra ribojama praeities“ (R.Koselleck). Šios idėjos įtakoje atsiranda menininkų pasakojimai, glaudžiai susiję su lūkesčių ir iš jų išplaukiančių procesų sąjunga. Kiekviename numatomame veiksme gimstantis lūkestis sąlygoja tam tikrą procesą, kuris dėl nuolatinio atsikartojimo prarasdamas pirminę prasmę virsta ritualu. Menininko ritualu gali tapti atspindžių žaismas socialiniuose tinkluose, veidrodinis kubas, virstantis kasdiene sąmonės talpykla, ar nesibaigianti sustingusių laiškų dėlionė. Grupinėje parodoje pristatomi menininkai naudoja stiklo medžiagą kaip pagrindinę kūrybinę materiją, o apjungdami medžiagiškumo svarbą kūrybiniame procese, žongliruoja neatitinkančiais lūkesčių eksperimentais.

Parodos menininkai: Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, Dalia Truskaitė, Indrė Stulgaitė-Kriukienė, Povilas Ramanauskas, Valda Verikaitė, Remigijus Kriukas, Artūras Rimkevičius, Paulius Rainys,  Julija Pociūtė,  Audronė Andrulevičienė,  Vygantas Paulauskas.

Parodos uždarymo dieną (lapkričio 29 antradienį), 18 val. Ekskursija po parodą su menininkėmis Julija Pociūte ir Indre Stulgaite-Kriukiene ir paskaita-diskusija „Nuo funkcionalumo iki koncepcijos“.

01

Paroda Lūkesčių procesai VDA Telšių galerijoje

02

Paroda Lūkesčių procesai VDA Telšių galerijoje

03

Audronė Andrulevičienė, Įkalinti bėgime, 2016

04

Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, 7 didžiosios ydos, 2009

05

Jurgita Erminaitė-Šimkuvienė, 7 didžiosios ydos, 2009

06

Paroda Lūkesčių procesai VDA Telšių galerijoje

07

Julija Pociūtė, Žalioji g. 20 (1963-2003) ir pirštų atspaudai, 2015

08

Paulius Rainys, Šizofrenija, 2012

09

Povilas Ramanauskas, Buitis, 2016

10

Remigijus Kriukas, Planetos, kuriose aš lankiausi, 2015

11

Valda Verikaitė, Unfortunable, 2016

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *