Fotoreportažas iš VDA Fotografijos ir medijų meno katedros studentų parodos „Re(z)ginys“ „Titanike“

2014 m. 11 vasario d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

VDA Rezginys-2

Vasario 6 d. Vilniaus dailės akademijos parodų salėje „Titanikas“ (II aukštas) atidaryta Fotografijos ir medijų meno katedros studentų paroda „Re(z)ginys“.

Re(z)ginys yra apie reginio rezgimą, rezginio regėjimą, žiūrovo kuriamą labirintą ir kuratoriaus pametamą žemėlapį; apie baltą naminę mišrainę kaip chaoso formą ir jos receptą kaip vidinę logiką. Re(z)ginys yra apie daiktavardžių klampumą (ar jums dar kažką sako tie žodžiai: kūryba, kritika, apropriacija?) ir daiktų teisę egzistuoti tarp kitų daiktų (netgi tada, kai tai menas). Re(z)ginys yra apie žodį re(z)ga, kuriame telpa daiktavardis ir veiksmažodis, veiksnys, tarinys, visas sakinys ir procesas, vykstantis parodose.

Paroda pristato 22-ų jaunų menininkų darbus, jų skirtingas strategijas ir impulsus. Jų vieningos idėjos ir misijos (o ji tikrai yra) suvokimas paliekamas žiūrovų valiai, kol vaizdai akyse susipins kaip siūlų kamuolys. Paroda yra judėjimas atbuline eiga, nuo gatavo patiekalo į receptą, nuo atsakymo į mįslę. Nuo chaotiško re(z)ginio iki jo vidinių taisyklių.

– Monika Kalinauskaitė

Parodos dalyviai Agnė Matulevičiūtė, Austėja Tavoraitė, Brigita Kudarauskaitė, Eglė Abromaitė, Evelina Kerpaitė, Gedvilė Tamošiūnaitė, Gintautas Jankus, Greta Vileikytė, Isaiah Urken, Julija Steponaitytė, Justina Adomavičiūtė, Lauryna Narkevičiūtė, Lina Fisheye, Lotas Idzelis, Lukas Keizikas, Mindaugas Česlikauskas, Neringa Puzanauskaitė, Tomas Sinkevičius, Pijus Balkaitis, Vaiva Zemkauskaitė, Vladislav Novicki, Vytautas Juozėnas.

Parodos kuratorius: Lukas Keizikas.

Paroda veiks iki vasario 22 d.

VDA Rezginys-3 VDA Rezginys-4 VDA Rezginys-5 VDA Rezginys-6 VDA Rezginys-7 VDA Rezginys-8 VDA Rezginys-9 VDA Rezginys-10 VDA Rezginys-11 VDA Rezginys-12 VDA Rezginys-13 VDA Rezginys-14 VDA Rezginys-15 VDA Rezginys-16 VDA Rezginys-17 VDA Rezginys-18 VDA Rezginys-19 VDA Rezginys-20 VDA Rezginys-21 VDA Rezginys-22

Nuotraukos: Marta Ivanova.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *