Fotoreportažas iš parodos „(Kaip aš čia patekau) Tapyba Lietuvoje“ ŠMC

2012 m. spalio 8 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Rugsėjo pabaigoje Šiuolaikinio meno centre (Vokiečių g. 2, Vilnius) atidaryta paroda „(Kaip aš čia patekau) Tapyba Lietuvoje“, kurioje pristatomi įvairių kartų tapytojų darbai. Parodos pavadinimas pasirinktas iš menininko Stefan Bruggeman tęstinio kūrinio „Parodų pavadinimai“, anot parodos rengėjų, šis pavadinimas kol kas nesutampa su projekto inciatoriaus – Lietuvos dailininkų sąjungos –  parodos pavadinimu „LT00TAPYBA“. Projekto kuratoriai – Rita Mikučionytė, Kristina Stančienė, Auridas Gajauskas, Jurga Daubaraitė.

Tapyba Lietuvoje – tai paroda, kuri yra orientuota į tapybos lauką ir kontekstus Lietuvoje. Kitaip tariant, tai yra ne tiek tapybos, kiek Lietuvos paroda. Aktualizuojant įvairius kūrybos kontekstus, paroda siekiama atverti antrą tapybos planą, kuriame išryškės sąlygos, kurios daro arba dar darys įtaką kūrybai ir gyvenimui Lietuvoje.

Stefan Bruggeman pasiūlytas parodos pavadinimas (Kaip aš čia patekau) yra daugialypė užuomina į sąlygas, nulėmusias kūrinių atsiradimą visų pirma ne fizinėje parodos erdvėje, o realiame jų sukūrimo laike, tad parodoje akcentuojama objektyvioji meno kūrinio esmės pusė, pati pasirinkusi menininkus arba buvo jų pasirinkta.

Parodoje dalyvauja: 

Algirdas Gataveckas, Žygimantas Augustinas, Algimantas Kuras, Ričardas Bartkevičius, Evaldas Jansas, Justinas Vaitiekūnas, Vytautas Dubauskas, Milda Gailiūtė, Marta Vosyliūtė, Jonas Gasiūnas, Eglė Gineitytė, Dainius Trumpis, Bronius Gražys, Algis Griškevičius, Valentinas Antanavičius, Pranas Griušys, Gintaras Palemonas Janonis, Vidmantas Jusionis, Linas Liandzbergis, Ragnar Kjartanssoon, Sigitas Lukauskas, Vilmantas Marcinkevičius, Lino Lago, Sigita Maslauskaitė, Gytis Aštrauskas, Aušra Barzdukaitė-Vaitkūnienė, Rūtenė Merkliopaitė, Mantas Maziliauskas, Eglė Ridikaitė, Kristijonas Miliūnas, Ričardas Nemeikšis, Laimutė Steponavičienė, Rasa Noreikaitė-Miliūnienė, Antanas Obcarskas, Remigijus Dūdėnas, Vygantas Paukštė, Justas Pranevičius, Indrė Ercmonaitė, Laura Guokė, Nomeda Saukienė, Šarūnas Sauka, Adomas Danusevičius, Augustinas Savickas, Linas Jusionis, Vida Sevrukienė, Rasa Jonė Šataitė-Rudėnienė, Simonas Kuliešis, Arūnė Tornau, Jonas Vaitekūnas.

Parodos architektė: Julija Reklaitė.

Parodos gyvai pamatyti nespėsiantiems ar negalėsiantiems, kviečiame joje apsilankyti per vaizdinį pasakojimą:

Nuotraukos: Justė Jonutytė.

Komentarai

 1. HMMMMMM

  Kur galima pamatyt parodos darbus?Provincijoje.Jonutyte pateike tik bendrus vaizdusKuriems galams tai reikalinga,tik vieta uzima.Taip pat kaip ir L.sutkaitienes atidarytose duryse.Rodo paroda kur paveikslai o matom tik menotyrininku galvas.Tada nusisjauni ir isjungi tv arba portala.

 2. Ivona

  jei apie parodas, kurios uzveza, tai si is tu, kuri uzveztu, jei ateitum tik gerai kazko apsivartojęs. Is tiesu, eini ir nesupranti kodel ir kaip cia viskas, net ne sunestine, o isvis kazkaip nei į tvorą, nei į mietą viskas. bukleto tekstukai apie erdves visai patiko, bet labai uzkniso tai, jog norint suzinoti darbo pavadinima, tekdavo tyrineti zemelapi (ar tai motyvuotas sprendimas?). susiduriau su keliais darbais, kurie sukėlė nuoširdų prunkštulį,bet nusprendžiau, kad juos čia įdėjo šiaip, dėl įvairovės. siaip ar taip, nugirdau dalį Gajausko paskaitos, paliko neblogą ispudi, bet vis tiek išėjau iš šmco nepagavus kampo, ką ir kodėl norėta čia surinti.

 3. Liudvikas

  Šitam reportažui stinga foto. Dabar tik erzintukas. Bet dėkui ir už tiek. Iš pateikto vaizdo man susidaro toks vaizdas, kad parodos pavadinimo apskliaustoji dalis yra tikusi itin.

 4. akys

  kas yra kas. kaip as cia patekau? dabar mes visi siame pasaulyje taip issideste, kaip sioje parodoje. visgi baisu, kai menotyrininkai, kuratoriai gali taip, “lengva ranka ir sirdimi” (proto nerasta, jis dirba tik islikimo funkcijoms (gyvuliu pasaulis), deja, taip greiciau prazusime) sumesti i kruva, neturint jokiu minciu, o po to akivaizdziai ekspozicijos keliu dar labiau suniekinti menininka. Mastykit, dirbkit, jauskit atsakomybe nors savo profesijoje. Ziauriai liudna.

 5. komplimentai

  labai patiko zemelapio ideja. tiek savo konceptu (paversti paroda tam tikra prasme virtualia erdve, kuomet turi atlikti uzduoti, kad patenkintum savo troskima – siuo atveju elementaru – suzinoti menininko bei darbo varda), tiek funkcionalumu, kuomet pats ieskodamas kaip ivardinti tai, ka akimirka aprepia akys ekspozicijoje, esi priverstas geriau vizualiai isiminti kurinius ir galbut tapytoju braiza. ir, desimt balu parodos architektei Julijai! O patys menininku darbai tikrai nenuvilia

 6. stebetojas

  paroda gelbeja geri autoriai, sutinku kad nutrinta kuratoriu asmenine atsakomybe jauciama paciame pavadinime. paprasciausiai kyla klausimas ar jie myli tapyba is viso.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *