Fotoreportažas iš naujojo VDA pastato,”Titaniko”, atidarymo

2009 m. 5 gruodžio d., Šeštadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

vda2

Penktadienį gruodžio 4 d.  Maironio g. 3 atidarytas naujas VDA pastatas, į kurį persikėlė kostiumo dizaino, monumentaliosios tapybos ir scenografijos, fotografijos ir medijos meno, UNESCO kultūros vadybos ir kultūros politikos katedros. Dizaino inovacijų centro, dar kitaip vadinamo “Titaniko” atidarymas surinko minią kviestinių svečių ir smalsuolių, kuriems itin magėjo pamatyti, kaip pasikeitė buvusi apleista spaustuvė, kaip atrodys naujasis VDA veidas.
Pastato atidarymo proga visuomenei pristatyti VDA rinkiniai – su mokyklos istorija nuo XVIII a. iki pat šių dienų susijusių absolventų bei pedagogų kūriniai, vyko mados kolekcijų pristatymas, geriausių jaunųjų dizainerių darbų paroda.

Neoficialusis Dizaino inovacijų centro pavadinimas – “Titanikas” – daugeliui, deja, sukelia tik vieną asociaciją – tragišką pabaigą. Tačiau centro iniciatoriams jis tapo didybės, ambicingumo ir laiką pralenkiančio reiškinio simboliu. Ką gi, laikas parodys, ar VDA “Titaniko” neištiks liūdnas likimas, ir jam pavyks įgyvendinti pradinius tikslus – juk James Cameron filmas tuo pačiu pavadinimu uždirbo jam 1,8 milijardų dolerių.

Artnews.lt taip pat sukiojosi smalsuolių tarpe ir kviečia patiems susidaryti savo “Titaniko” viziją, peržvelgus fotoreportažą iš pastato atidarymo renginio.

Atidarymo kalbos:

Atidarymo kalbos: Dizaino inovacijų centro projekto vadovė Doc., dr. Ieva Kuizinienė ir VDA rektorius prof. dr. Adomas Butrimas.

vda3

Pirmajame pastato aukšte įsikūrė VDA muziejus, kuriame atidarymo proga surengta Vilniaus dailės akademijos auklėtinių darbų paroda „Nuo 1793 iki 2009“.

vda4

Pirmojo aukšto ekspozicija.

vda5

Atidarymo proga surengtas VDA kostiumo dizaino katedros studentų madų šou.

vda6

Antroji parodos „Nuo 1793 iki 2009“ dalis įrengta didžiulėje antrojo aukšto erdvėje, skirtoje ekspozicijoms.

vda8 vda9

Greta VDA stovinčio Adomo Mickevičiaus paminklo, sukurto Gedimino Jokūbonio, galvos eskizas parodoje.

vda10 vda11

Parodoje galima pamatyti Algimanto Švėgždos originalų.

vda13

Parodoje atsiskleidžia visa Dailės akademijos istorija.

vda14 vda15

Šiuolaikiškos naujojo pastato erdvės kuria naują Vilniaus dailės akademijos veidą.

vda18 vda16

Nauja mokymosi kokybė kostiumo dizaino katedros patalpose.

vda17 vda20

Fotografijos ir medijos meno katedra pagaliau gali pasigirti visa studentų kūrybai ir mokymuisi reikalinga įranga. Čia įrengtoje fotografijos studijoje jauniesiems kūrėjams suteikimos visos galimybės profesionaliai kūrybai.

vda21 vda22

Fotografijos ir medijos meno katedroje įrengta ir profesionali montažinė.

vda23

Garsui nepralaidus kambarys greta montažinės.

Komentarai

  1. neptūns eteryj

    nagi, taip knietetu pasiteiraut sio labiau architekturinio “minedo”, nei monumentalaus “titaniko”, projektuotoju ir kapitonu,- ne tik is arch katedros, bet ir rektorato- apie vizijas ir koncepcines artikuliacijas, igyvendinant menu sventoves, kurybos, bei isminties geniju kalves reprezentaciniu rumu konotatyvini ivaizdi, paciame senamiescio pasirdyje, apsuptame garsiausiu gotikiniu ir kitokiausiu istoriniu sedevru, bei grozybybiu.. ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *