Fotoreportažas iš Dano Aleksos parodos „Flos artifici“ projektų erdvėje „Malonioji 6“

2015 m. gruodžio 17 d., Ketvirtadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
21

Gruodžio 12 d.  LTMKS projektų erdvėje „Malonioji 6“ (Malonioji g. 6, Vilnius) atidaryta Dano Aleksos paroda „Flos artifici“. Tai paskutinė LTMKS projektų erdvės „Malonioji 6“ paroda.

Gėlė menininkui, lotyniškai flos artifici. Taip pavadinta menininko Dano Aleksos ištisus 2015 metus, nuo sausio 6 dienos, kai „Vartų“ galerijoje buvo atidaryta Jurgos Barilaitės paroda „Abrakadabra“, iki pat dabar rinkta LTMKS nariams parodų atidarymuose įteiktų gėlių kolekcija.

Danas Aleksa: „Šis projektas apie instituciją ir laiko atkarpą. Metų laiko tarpas primena kapsulę su aiškiomis ribomis, suteikiančiomis atskaitą laiko begalybėje. LTMKS viena iš daugelio institucijų dreifuojančių tarp būtojo ir būsimojo laikų, judėjimo greitį įvardijanti metų kategorijomis. Idėją ištisus metus rinkti gėles padiktavo susibėgimai „Maloniojoje 6“ prieš Naujuosius metus. Gėlės tarytum nebylios menininkų ataskaitos apie įvykusias parodas.

Gėlės šiuolaikinio meno kontekste dovanojamos vis rečiau. Galbūt dėl kintančio autorystės statuso, kai menininkas daugiau suvokiamas kaip mokslinis bendradarbis, o gal dėl parodų atidarymų patoso prieštaraujančio šiuolaikinio meno keliamai problematikai. Kolekcijos rinkimą inspiravo parodos atidarymo ritualo, vainikuojamo aplodismentais ir gėlių įteikimu, ir kūrinio ryšys, jo buvimas arba nebuvimas. Iš kitos pusės, dabar matant šiuos visus augalus, jie man asocijuojasi su vėliavomis, kurias alpinistai kopdami į viršukalnes nešasi kartu. Tai lyg ir papildomas svoris, tačiau šis balastas tampa reikšmingu simboliu įveikus šlaitą.

Ši kolekcija tai vartai į būtojo laiko sodą, kur praeities fragmentai užfiksuoti augalinės kilmės laikmenose.“

Danas Aleksa – skulptorius, objektų, instaliacijų ir performansų kūrėjas, 2012-aisiais metais tapęs LTMKS nariu. Jo kūryboje svarbus individo ir visuomenės santykis, konkreti vieta ir laikas.

Paroda lankoma 2015 gruodžio 12 – 23 d., trečiadieniais ir šeštadieniais 17 – 19 val. arba iš anksto susitarus telefonu +370 622 30 422

Paroda dalinai finansuojama Lietuvos kultūros tarybos bei Lietuvos Kultūros ministerijos.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

Nuotraukos: Laurynas Skeisgiela

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *