Fotografijos muziejus pristato Deivido Buivydo fotografijų ciklą „F(L)IGHT“

2021 m. birželio 14 d., Pirmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Fotografijos muziejus (Vilniaus g. 140, Šiauliai) įgyvendindamas projektą „Jaunojo kūrėjo eteris“ pristato jaunosios kartos fotografą Deividą Buivydą ir jo penkerius metus kurtą ir vis dar vystomą dokumentinės fotografijos ciklą „F(L)IGHT“.

Fotografas savo nuotraukose įamžina Bostono miestą ir jo kasdienybės vaizdus. Bostonas – nedidelis miestas Jungtinėje Karalystėje, Linkolnšyro grafystėje, vienas ryškiausių emigrantų traukos taškų ir vienas euroskeptiškiausių miestų šalyje. Jaunas fotografas, atsidūręs emigranto rolėje, imasi fiksuoti miesto socialinį veidą – jo gyventojus, aplinką, viešąsias erdves. Su kamera rankose menininkas vaikšto miesto gatvėmis ir tarsi iš šono stebi jo gyvenimą – ritmą, rutiną, žmonių elgsenas, bylojančias apie vidines jų būsenas ir jausmus – nuobodulį, pasimetimą, ilgesį, tuštumą, akimirkos džiaugsmą. Fiksuoja simbolius ir detales, kalbančias apie migranto dalią. Deividas kameros pagalba bando prisijaukinti jam svetimą vietą ir kartu kuria fotografinę miesto ir jo gyventojų apybraižą. Šis projektas – tai antropologinis tyrimas, kalbantis apie migraciją, segregaciją, asmens identiteto praradimą, tapatumo paiešką. Dar prieš „Brexit“ įvykius pradėtas kurti dokumentinių fotografijų ciklas šiandien tampa universalia iliustracija priežasčių, nulėmusių kertinius politinius lūžius. Serijos „F(L)IGHT“ fotografijos dar niekad nebuvo pristatytos viešai taip gausiai. Dalis darbų buvo eksponuoti tarptautinėse grupinėse parodose, publikuoti leidiniuose.

Jaunosios kartos kūrėjas D. Buivydas vaikystę praleido Plungėje. Būdamas keturiolikos metų, persikėlė į Mažeikius. Būtent čia, pradėjus lankyti fotografijos būrelį, įvyko gilesnis fotografijos, kaip medijos, pažinimas. Po poros metų Deividas išvyko studijuoti fotografijos Jungtinėje Karalystėje, mokėsi Vestminsterio universitete, Bostono koledže. Baigęs mokslus ir pasisėmęs patirties, sugrįžo į Lietuvą. Prasidėjus karantinui, apsigyveno Šiauliuose. Deividas domisi socialine ir kultūrine antropologija. Kūrėjui fotoaparatas – tai įrankis, leidžiantis tyrinėti gyvenimą, jo procesus. Fotografijos dėka Deividas atranda, fiksuoja ir interpretuoja kasdienybę.

Virtuali darbų ekspozicija projekciniame ekrane vyks birželio 9–16 dienomis Fotografijos muziejaus konferencijų ir edukacijų salėje.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *