Foto reportažas iš tarptautinės meno mugės ARTVILNIUS’11

2011 m. liepos 20 d., Trečiadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Liepos 13 – 17 dienomis Vilniuje vykusią antrąją tarptautinę šiuolaikinio meno mugę aplankė per 17 tūkst. lankytojų ir kviestinių svečių, jos metu buvo parduota daugiau kaip 100 kūrinių. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vykusioje mugėje dalyvavo 65 galerijos iš 17 pasaulio šalių: 39 – Lietuvos, 26 – užsienio. Iš viso mugėje Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Rusijos, Estijos, Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos, Olandijos, Kroatijos, Danijos, Portugalijos, Didžiosios Britanijos, JAV, Ukrainos, Kazachstano ir Japonijos galerijos pristatė daugiau kaip 300 menininkų kūrybą. Daugiau nei 100 autorių patys atvyko į mugę.

Mugės rezultatai rodo, jog kolekcionierių dėmesį traukė tapyba, grafika, fotografija ir skulptūros. Darbus pardavė 20 dalyvavusių galerijų iš Estijos, Japonijos, JAV, Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos. Daugiausiai – 10 – kūrinių pardavė Japonijos galerija „Nroom art space“. Kauno fotografijos galerija kolekcionieriui iš Latvijos pardavė aštuonias Rimaldo Vikšraičio fotografijas už daugiau kaip 43 tūkst. litų. Tarp kitų parduotų kūrinių autorių – jaunoji tapytoja Eglė Karpavičiūtė, kurią pristatė mobili galerija „Gaidys“, Ričardas Povilas Vaitiekūnas bei šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje pristatomas Arbit Blatas. Praėjusiais metais Jaunojo tapytojo prizo nugalėtojos Jolantos Kyzikaitės kūrinys papildė galerininko kolekcionieriaus Walter Bischop muziejaus kolekciją.

Publika įvertino ir geriausiu šių metų mugės jaunuoju menininku (iki 35 m.) išrinkto Lino Blažiūno kūrybą: jo kūrinius įsigijo net penki mugės lankytojai. Daugelis lankytojų taip pat pasinaudojo proga įsigyti nebrangius ir nedidelio formato kūrinius iš „Pradedančiojo kolekcininko“ stendo. Galerijų stendus lankytojai  galėjo paįvairinti aplankydami videomeno kolekciją ir skulptūrų bei instaliacijų ekspoziciją „Takas“. Pastarosios kuratoriaus, Rimanto Milkinto, kūrinys „Lukštas“ mugės komisijos išrinktas geriausiu mugės kūriniu.

Pirmoji „ARTVILNIUS’11“ šiuolaikinio meno mugė įvyko 2009, Vilniaus – Europos kultūros sostinės, metais.

Kviečiame žiūrėti foto reportažą iš įvairiaspalvės Vilniaus šiuolaikinio meno mugės:

Rimanto Milkinto „Lukštas“, 2010

Nuotraukų autorė: Marta Ivanova.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *