.
2021    08    03

Eglės Jauncems personalinė paroda „Raštai” Skapiškyje

artnews.lt

Šį penktadienį, rugpjūčio 6 dieną 18:30 val. Skapiškyje atsidaro Londone gyvenančios ir kuriančios menininkės Eglės Jauncems personalinė paroda.

Menininkės naują projektą įkvėpė audimo raštų kūrėjo Paulino Kaluinos gyvenimas ir kūryba. Per savo gyvenimą Kaluina, dirbęs batsiuviu ir zakristijonu, sukūrė daugiau nei 200 raštų, bet nėra bandęs jų austi. Dauguma jų publikuota knygoje „Meilė motinai – audimo raštuose“ (2004 m., sudarė Dalia Bernotaitė-Bieliauskienė). Šių dienų kontekste, raštai atrodo itin šiuolaikiškai, primena kompiuterio generuojamus vaizdus. Tačiau menininkę ypač sudomino liaudies menininko asmenybė – paprastumas ir santūrumas.

Jauncems darbams būdingos paralelės tarp šiuolaikiškumo ir primityvumo, logikos ir iracionalumo, svarbaus ir nereikšmingo. Menininkės kūryba dažnai atsispiria nuo rastų vaizdų, tekstų ir nugirstų pokalbių nuotrupų. Šie fragmentai vėliau menininkės kūryboje transformuojami į tapybą ir objektus.

Parodoje pirmą kartą pristatomi Jauncems iš popieriaus bei drobės austi darbai bus eksponuojami Paulino Kaluinos sodyboje Skapiškyje (Pandėlio g. 20).

Parodą bus galima apžiūrėti XXV tarptautinio kartų teatrų festivalio metu rugpjūčio 6, 7 ir 8 dienomis 11-18 val. arba iš anksto susitarus el. paštu info@temavilnius.com arba telefonu +44 7 403 145 002.

Eglė Jauncems (g. 1984 m. Lietuvoje) gyvena ir kuria Londone. Prieš pradėdama sinologijos bakalauro studijas Vilniaus universitete ji buvo aktyviai įsitraukusi į alternatyviosios muzikos veiklą Vilniuje, kaip atlikėja. 4 metus praleidusi Tolimuosiuose Rytuose Eglė sugrįžo į Europą, ir 2013 m. baigė antrąsias bakalauro  studijas Chelsea menų koledže. 2017 m. menininkė baigė tapybos magistro studijas Londono Karališkajame menų koledže. Menininkės kūriniai buvo eksponuojami personalinėse ir grupinėse parodose, kaip „Dausuva“ Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Vilnius), „GOLOSO“ Averard viešbutyje (Londonas), „Demimonde“ Amerwood house (Londonas) ir „Khobz“ Marakešo bienalėje. 2015 m. Eglei buvo suteikta prestižinė David Hockney meno fondo stipendija.

Parodą kuruoja: Justė Jonutytė, @TEMAprojects

Ačiū: Antanui Gerlikui, Justei Kostikovaitei ir Vitai Vadoklytei

Nuotraukos autorius: Andrej Vasilenko