Eglės Budvytytės “Choreografija bėgančiam vyrui” Block Universe 2017 festivalyje, Londone

2017 m. gegužės 26 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

 Eglė Budvytytė_CHOREOGRAPHY FOR THE RUNNING MALE_Mindaugas Triennial, 11th Baltic Triennial of International Art, 2012_Photography by Ieva Budžeikaitė

Eglė Budvytytė yra lietuvių menininkė, kurianti neįprastus choreografinius performansus kuriuose perteikia sąryšį tarp žmogaus kūno, supančios aplinkos ir stebėtojo. Menininkė savo kūryboje derina kiną, šokį, architektūrą ir videomeną. Ji pabrėžia improvizacinį savo darbų aspektą, taip pat dalyvavimo svarbą: „Mane domina keisčiausi ir netikėti dalykai, kurie nutinka, kai kūnas viešumoje ima elgtis ne tuo būdu, kurį jam diktuoja įvairios konvencijos – elgesio schemos, nerašytos socialinės normos“.

Šiais metais, birželio 4 dieną, Eglė buvo pakviesta dalyvauti Block Universe festivalyje kur menininkė pristatys premjerą Jungtinėje Karalystėje, pasirodymą „Choreografija bėgančiam vyrui“ (Choreography for the Running Male).

Atliekant „Choreografiją bėgančiam vyrui“ grupė vyrų sinchroniškai bėgioja maršrutu po miestą. „Jie bėga ir slepiasi nuo savo senosios tapatybės, senosios sistemos ir tuo pat metu įkūnija naujos tapatybės ženklus, judesius ir gestus, kuriuos matome ne kaip vyriškus ar moteriškus, o kažką per vidurį. Bėgantys vyrai yra sutrikę dėl vyriškos tapatybės krizės, nes senieji „mačizmo“ kodai nebeveikia.“ – teigia menininkė.

Pasirodymą remia Lietuvos kultūros institutas ir Nyderlandų karalystės ambasada.

Apie festivalį

Block Universe – trečiąjį kartą Londone organizuojamas tarptautinis meno festivalis, kurio siekis – apjungti vizualiuosius menus, šokį ir muziką. Festivalis remia tiek Jungtinės Karalystės, tiek ir kitų šalių menininkus. Festivalis truks nuo gegužės 29 d. iki birželio 4 d. ir pristatys vienus įdomiausių šių metų performanso kūrėjų pasirodymus.

Eglės Budvytytės kūrinį „Choreografija bėgančiam vyrui“ galėsite išvysti nemokamai birželio 4 dieną, sekmadienį, 12 valandą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *