Egidijaus Darulio paroda „Irimas“ VDA parodų erdvėse „Kreatoriumas / Meno krosnys“

2021 m. balandžio 6 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Nuo balandžio 8 d. Vilniaus dailės akademijos parodų erdvėse „Kreatoriumas / Meno krosnys“ (Maironio g. 6, Vilnius  (VDA senųjų rūmų II kiemas)) pradeda veikti Egidijaus Darulio paroda „Irimas“.

Mano kūryba yra pasakojimai apie gyvybės galią, kuri patręšiama per irimą, mirtį ir ant tos trąšos auginama. Kalbu tarsi viduramžių menininkai – apie Dievo planą, jo grožį ir vertę, tik kitaip… Absoliučiai visomis formomis gamtoje taip pat kaip ir kiekvieno dailininko kūrinio kiekviename drobės kampe, kiekviename potėpyje, ritmai gali būti perskaitomi kaip vienas iš esminių teiginių, pasakytų per Kristų: „Visa yra viena…”.

Dažų ritmiškas tepimas: jūros bangų, ritmiškų geologinių ciklų, kvėpavimo, sekso, ląstelių judesių, širdies plakimo, ėjimo, vėjo bangų, smėlio bangų, pūlinių vingių, puvėsių linijų, džiūvimo raukšlių, ritmiškų sąrėmių, t. y. – visų tų ritmų, skirstančių gyvenimą į anglis ir vandenį, gyvybę ir mirtį, – pylimas ant drobės…

Savo paveiksluose nevaizduoju žmonių ar žmogaus sukurtų daiktų, t. y., bet kokios kultūros apraiškos – tik „laukinę” gryną gyvybę, kuri yra persmelkusi Visa vienu ritmu. Iškart visko aprėpti negaliu, todėl ant mano drobių – tik gyvybės elementai, gimstantys per irimą… Ir žiūrovai gali juos ištirti taip, tarsi būtų mikroskopiniai. Tai nėra dokumentinis organizmų struktūros vaizdavimas ar mokslinis tyrimas. Tai niekada nesibaigia ir yra – „Visa yra viena”!

Egidijus Darulis

Egidijus Darulis (g. 1972 m.) – Ukmergėje gyvenantis menininkas – tapytojas, poetas, muzikas, fotografas, aktorius, surengęs virš 20 dailės (tapybos, skulptūros, piešimo, grafikos) parodų, meninių akcijų. Yra išleidęs 3 poezijos knygeles, kompaktinį diską „Lietaus lašai”. Ukmergiškis yra muzikos instrumento – dambrelio populiarintojas Lietuvoje. Pats juos gamina, jais groja bei kuria muziką.

Paroda veiks 24 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *