Dr. Lukasz Stanek paskaita „Postmodernizmas yra beveik gerai. Iš Rytų Europos į Persijos įlanką, ir atgal“ NDG

2018 m. birželio 12 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Birželio 12 dieną, antradienį, 20 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) Architektūros [aktualijų] fondas kviečia į architektūros tyrėjo dr. Lukasz Stanek paskaitą “Postmodernizmas yra beveik gerai. Iš Rytų Europos į Persijos įlanką, ir atgal”.

Paskutiniuoju Šaltojo karo dešimtmečiu spartėjantis architektūrinis mobilumas tarp Rytų Europos ir Artimųjų Rytų lėmė didesnę architektūros darbo, medžiagų, patirties, diskursų ir vaizdų apyvartą. Pranešime bus kalbama, kaip Bulgarijos ir Lenkijos architektų projektai įtakojo tarptautinės architektūros kultūros pokyčius Rytų Europoje ir Persijos įlankos šalyse. Socialistinių šalių architektai reagavo į naftos pramonės įtakotą nusivylimą urbanizacija Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Kuveite, kurią įkūnijo su “tradiciniu” urbanizmu siejami įvaizdžiai, naudojimo būdai ir mobilumo modeliai. Juos sustiprino postmodernizmas, kaip nauja vyraujanti architektūrinio diskurso ir praktikos tendencija. Pranešime atskleidžiama, kaip šį perėjimą paskatino naujai kontekstualizuotos ekspertinės sistemos, pavyzdžiui, statybos technologijos arba kompiuterinio projektavimo įranga, bei specifinis portatyvinis socialistinių šalių ekspertų profilis.

Dr. Lukasz Stanek baigė architektūros ir filosofijos studijas Krokuvoje, Veimare, Miunsteryje ir Ciuriche, bei gavo daktaro laipsnį Delfto technologijos universitete (2008). Be Delfto, Lukasz Stanek dėstė Berlage institute (2008), Harvardo universitete (2012), ir Federaliniame technologijų institute (ETH) Ciuriche. Pranešėjas – Jan van Eyck akademijos Mastrichte, Institut d’Urbanisme Paryžiuje, Kanados architektūros centro (CCA) Monrealyje, ir Nacionalinės meno galerijos Vašingtone stipendininkas.

Renginys nemokamas.
Pokalbį pristato: Lenkijos institutas Vilniuje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *