Diskusija apie tapybą ir ne tik „AR JAUNA = NAUJA?” VDA „Titanike”

2016 m. sausio 17 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
diskusija VDA

Sausio 20 d. (trečiadienį) 17.30 val. VDA parodų salių „Titanikas” I aukšte vyks diskusija apie tapybą ir ne tik „AR JAUNA = NAUJA?”.

Ką naujo XXI a. mene dar gali pasakyti tapyba?

Jau nuo Marcelio Duchamp’o laikų, 1917 metais galerijoje pastačiusio pisuarą, pavadintą kūriniu „Fontanas” ir pareiškusio – „tai yra menas, jei aš taip sakau”, bet kas, norintis būti menininku, gali juo ir būti.

Ready-made, žemės menas, kūno menas, įvietintas menas… Visa tai, kas šiandien pristatoma meno bienalėse, šiuolaikinėse parodose ar eksponuojama viešose erdvėse siekiant pritraukti daugiau lankytojų, turi priblokšti, nustebinti ir byloti šiuolaikinei visuomenei kažką daugiau, nei XIX amžiuje bylojo Vincent van Gogh valstietiški batai.
Taigi, ką šiandiennaujo mums dar gali pasakyti tapyba ir tapytojai? O gal būtent jie, tapytojai, yra tie vieninteliai meno mohikanai,išlikę dabarties visuomenės „parodyk man ko nemačiau” mugėje? Jie, kurių kūryba, kaip ir dera tikram menui, dar yra pajėgi suvirpinti mūsų širdis ir priversti mus susimąstyti, o ne tik nusifotografuoti prie dar vieno atraktyvaus objekto?

Jei taip ir yra, tai ką tuomet turėtų pademonstruoti šiandienos tapyba, kad ją būtų galima pavadinti nauja, stulbinančia ir priverčiančia nukelti kepurę prieš didįjį meną? Ar galima to pasiekti praktikuojant artimos aplinkos stebėjimą, analizavimą ir atvaizdavimą, žaidimą spalvomis, šviesomis, formomis ir skirtingomis materijomis, ar reikia kažko daugiau?

Apie tai Vilmos Mačianskaitės ir Vido Poškaus moderuojamame pokalbyje diskutuos tapytoja Elena Balsiukaitė-Brazdžiūnienė, VDA Vilniaus fakulteto Tapybos katedros vedėjas Jonas Gasiūnas, VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja Aušra Balsiukaitė-Vaitkūnienė, Galerijos „Meno parkas” direktorius Arvydas Žalpys.

Diskusija yra vienas iš parodą „Jauna Kauno tapyba” lydinčių renginių

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *