Diskusija apie Sapiegų rūmų ir parko komplekso restauracijos projektą NDG

2012 m. vasario 28 d., Antradienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Vasario 29 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Nacionalinės dailės galerijos (Konstitucijos pr.22, Vilnius) auditorijoje „ARCHITEKTŪROS [aktualijų] FONDAS‘ ir Kultūros paveldo departamentas, reaguodami į viešoje erdvėje kilusį susidomėjimą planais restauruoti Sapiegų rūmus, rengia viešą rūmų tyrimų bei projektinės medžiagos pristatymą visuomenei ir diskusiją.

Vasario pradžioje internetinėje erdvėje įsiplieskė diskusijos apie Sapiegų rūmų ir parko komplekso restauracijos projektą. Savo poziciją išsakė ir profesionalius klausimus uždavė gausus Vilniaus mylėtojų būrys,  į tai operatyviai reagavo ir projekto autoriai.
Tačiau net ir išsamiausi atsakymai internete neatstoja gyvo projekto pristatymo, kai autoriai turi galimybę išsamiai pristatyti istorinę medžiagą ir tyrimų medžiagą, siūlomus metodus kompleksą prikelti naujam gyvenimui, vienų ar kitų priemonių tikslingumą.

Prabangūs Sapiegų rūmai pastatyti pastatyti XVII a. paskutiniajame dešimtmetyje, tačiau jau nuo 1809 m. naudoti kaip ligoninės patalpos, o 1840 m. – perstatyti – kaip rūmai šis pastatas funkcionavo vos trečdalį savo amžiaus. Nors istoriniai šaltiniai pasakoja apie senųjų meistrų freskas ir lipdybą, tačiau tai nėra išlikę, o ikonografinė medžiaga – itin skurdi.

Viešas projekto pristatymas ir jį sekanti profesionali diskusija padės išsiaiškinti, kaip geriausia atskleisti visą Sapiegų ansamblio ir rūmų istoriją, pažvelgti, kokiais principais derinami naujai atkuriami elementai ir išlikusios autentiškos detalės, kaip ikonografiškai pagrindžiama būsima restauruotų rūmų architektūra ir suteiks neįkainojamą galimybę susipažinti su Sapiegų rūmų istoriniais ir architektūriniais tyrimais bei jų vaizdine medžiaga.

Projekto pristatymą ir diskusiją moderuos dr. Kristina Sabaliauskaitė ir arch. Lukas Rekevičius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *