Darius Mikšys atrinktas didžiausiai Jungtinės karalystės meno premijai

2012 m. sausio 27 d., Penktadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt

Lietuvių menininkas Darius Mikšys įtrauktas į galutinį sąrašą didžiausiai Jungtinėje Karalystėje £40,000 Artes Mundi premijai gauti. Premijai iš viso nominuoti 7 menininkai iš Švedijos, Kubos, Anglijos, Indijos, Meksikos, Slovėnijos ir Lietuvos, savo kūryboje naudojantys įvairias medžiagas, akcijas bei kitokias kūrybines strategijas, atkreipiantys dėmesį į socialines problemas bei komentuojantys visuomenės procesus.

Septynis menininkus iš daugiau nei 750 nominacijų atrinko Sofía Hernández Chong Cuy, Contemporary Art at Colección Patricia Phelps de Cisneros, Niujorkas, kuratorė ir dOCUMENTA’os (13) kuratorinė agentė, bei Andersas Kreugeris, Antverpeno M HKA kuratorius.

Septyni premijai pristatyti menininkai:

* Miriam Bäckström (Švedija),

* Tania Bruguera (Kuba),

* Phil Collins (Anglija),

* Sheela Gowda (Indija),

* Teresa Margolles (Meksika),

* Darius Mikšys (Lietuva)

* Apolonija Šušteršič (Slovėnija)

Rudenį nuo spalio 6 d. tris su puse mėnesio Velso Nacionaliniame meno muziejuje veiks premijos galutiniam sąrašui atrinktų menininkų paroda. 

Jos metu bus paskelbtas £40,000 premijos laimėtojas. Kiekvienas iš septynių menininkų gaus po £4000. 

Premiją remia Bank of America Merril Lynch meno ir kultūros programa, taip pat Velso menų ir Kardifo miesto taryba.

2011 m. Venecijos bienalėje pristatytas menininko Dariaus Mikšio projektas „Už baltos užuolaidos“ vertinimo komisijos buvo įvertintas specialiu paminėjimu.

Kultūros atašė JK inf.

Komentarai

 1. $nickeri$

  sveikinimai kuratoriui Kriugeriui, geru institucines karjeros aukstumu pasieke. na ir Kuizino planas neblogas, jei isdegs su ta premija, tai gales prestizinius honorarus uz valstybinio prodiuserio pirstelejimus moket.

 2. lopas

  trutru, sveikynymai- kuzin galava sukure plana X, kaip institucyny manekennas padarytis auksota kyborga skuljptura- prosta buvo chiuvakas valstybynis prodiuseriukas, a dabar vot auksynis piaros vershiukas gavosis. karoche, dyrektoriui ir senai tortylai is lrkm’so velgis lobystynis reikaliukas srabotalsja.

 3. mokykis DAriau

  Skandalingojo Šiaulių menų fabriko projekto, kurį globoja miesto valdžia, ėmėsi prokurorai.

  Šiam projektui, kurio kratosi net patys menininkai ir miesto šviesuoliai, valdžios vyrai pasirengę ištaškyti per 10 milijonų litų.

  Skandalas kilo į viešumą iškilus faktams, kaip eksmero liberalcentristo Genadijaus Mikšio bičiuliui ir partijos bendražygiui Stasiui Karitonui priklausanti apdegusių griuvėsių krūva staiga tapo kultūros vertybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *