Audio žurnalas
. PDF
2020    12    15

Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“. Diskusija renginių cikle „Keliai į autonomiją“

artnews.lt

Gruodžio 15 d. 19 val. vyks vieša diskusija „Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“, su 16 Beaver kolektyvo (Niujorkas) nariais bei Arnoldu Stramsku. Diskusija yra penktoji virtualios vakarinės mokyklos „Keliai į autonomiją” ciklo dalis.

Diskusija vyks anglų k. ir bus transliuojama tiesiogiai Kauno menininkų namų FB paskyroje. Registracija nereikalinga.

Diskusija „Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“

Fizinė erdvė teikia būtinų išteklių organizavimuisi – autonominiai judėjimai juk nenukrenta iš dangaus. Infošopai, socialiniai ir bendruomenės centrai, laisvieji universitetai: visų formų autonominės erdvės atlieka maištingo linksminimosi, tarpusavio pagalbos ir keitimosi žiniomis funkcijas, taip palaikydamos mūsų judėjimų gyvastį.

Rene ir Ayreen iš „16 Beaver“ pristatys ilgą šios erdvės – autonominio organizavimosi palaikymo struktūros, prie kurios, greta gausybės kitų, prisidėjo ir tokios asmenybės, kaip Silvia Federici, George’as Caffentzis ir Davidas Graeberis – istoriją. Jos taip pat pasidalins strateginėmis refleksijomis apie savojo organizavimosi būdo potencialą, problemas ir nesėkmes. Kaip kažkada diskusijoje apie naujos vietos atidarymą Brukline yra pastebėjęs amerikiečių autonomizmo teoretikas George’as Caffentzis, vien pats pavadinimas „socialinis centras“ yra problematiškas, nes suponuoja, kad tokia erdvė yra judėjimo „centras“: vieta, kurioje judėjimo energija ir nariai teritoriškai uždaromi tarp keturių sienų, taip juos apribojant ir marginalizuojant. Vietoj šios sąvokos Caffentzis pasiūlė „judėjimų erdvių“ sampratą – socialinių įrankių, siūlančių socialiniams judėjimams galimybę plėstis, bet neprisiimančių centrinio teritorinio statuso. „16 Beaver“ prezentacijai atsakys Arnoldas Stramskas, tyrinėjantis mažąją politiką ir autonominius judėjimus Lietuvos bei posocialistiniame kontekste – jis sugretinimui ir palyginimui pristatys Lietuvos judėjimų erdvių, socialinių centrų bei infošopų potencialą ir problemas.

„Keliai į autonomiją” – vakarinė mokykla, kurios 5 dalių programoje nuo spalio iki gruodžio mėn. – internetu pasiekiamos diskusijos, pristatymai ir skaitymų grupės apie Rytų ir Vakarų kultūrinio autonomizmo istorijas bei praktikas.

Mokyklą organizuoja projektų erdvė Kabinetas bei politinė erdvė Luna6. Komunikacijos partneris: Kauno menininkų namai. Renginio dizainas: Studio Cryo. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.