Austrų menininkų Peter‘io ir Reginos Rieder‘ių kūrybos paroda „kai jūra išnyko kalne“ Vilniaus grafikos meno centre

2016 m. gegužės 1 d., Sekmadienis
Straipsnio autorius: artnews.lt
1(5)

Gegužės 3 d., 18 val. VGMC ekspozicijų salėje „+“ pristatoma austrų menininkų Peter‘io ir Reginos Rieder‘ių kūrybos paroda „kai jūra išnyko kalne.

 Kadaise Austrija buvo jūrinė šalis. Ten, kur šiandien yra Austrijos respublika, prieš milijonus metų buvo ledynai. Horizontą dengė milžiniška jūra, iš kurios kyšojo tik aukščiausios kalnų viršūnės. Po ledynmečio šylant žemei vanduo palaipsniui išgaravo, atidengdamas didingus kalnus ir žavingus ežerus – dabartinę Austrijos žemę. Tačiau tolima praeitis paliko pėdsakus kalnų uolose ir akmenyse.

Šiais pėdsakais sekė Peter‘is ir Regina Rieder‘iai. Parodoje menininkai pasakoja istorijas apie neįprastą kalnų pajūrį. Nedidelėje Sankt Koloman savivaldybės teritorijoje (30 km. į pietus nuo Zalcburgo miesto) jie atrado išlikusias ledynmečio laikų uolienas. Reginos Rieder fotografijų pagrindiniu objektu tapo uolose ledynmečio paliktos žymės – abstraktus istorinės gamtos menas. Peter‘is Rieder‘is grafikos kūriniuose perteikė teritorijoje rastų fosilijų formas. Improvizuodamas rastais prototipais, autorius sukūrė fantastinius gyvius ir jų metamorfozes.

Parodoje jungiasi istorinis ir dabarties laikas – pasak autorių, jūros sveikinimai iš akmens pasaulio.

 Walter Müller

Organizatorius Vilniaus grafikos meno centras

Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba

Partneris Austrijos Respublikos ambasada

Paroda veiks gegužės 3–28 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *